Opublikowano sposób w jaki można uruchomić grę No Man’s Sky na goglach wirtualnej rzeczywistości HTC Vive i Oculus Rift.

Ujawniona pod koniec 2013 roku sandboksowa gra akcji No Man’s Sky była jedną z najczęściej wymienianych nowych produkcji, którą fani Virtual Reality chcieliby zobaczyć na swoich goglach. Sean Murray – założyciel studia Hello Games – twierdził wówczas, że załoga jego studia jest bardzo entuzjastycznie nastawiona do pomysłu wydania gry ze wsparciem dla Oculus Rift i PlayStation VR (wtedy jeszcze jako Project Morpheus), ale nie ujawniono na ten temat żadnych szczegółów. W piątek odbyła się oficjalna premiera gry na PC-ty i konsolę PlayStation 4, jednak tytuł wydany został bez wsparcia dla gogli VR.

No Man’s Sky ostatecznie nie spełnił oczekiwań dużej ilości graczy. Średnia na metacritic wynosi zaledwie 2,9/10. Na platformie Steam jest już trochę lepiej – 58% recenzji jest pozytywnych. Jednak wiele osób oczekujących na tryb wirtualnej rzeczywistości chciało po prostu pozwiedzać dostępne w grze generowane proceduralnie planety z perspektywy pierwszej osoby. Jest już na to sposób.

Jeden z użytkowników Reddita opublikował instrukcję pozwalającą uruchomić grę na goglach HTC Vive i Oculus Rift. Nie jest to jednak prosta sprawa. Aby tego dokonać oprócz gry potrzebować będziemy płatnego sterownika VorpX, który później należy odpowiednio skonfigurować. Dokładną instrukcję znajdziecie w tym miejscu. Warto jednak wcześniej wziąć pod uwagę, iż w przypadku słabszych komputerów rozgrywka w taki sposób może powodować spadek ilości wyświetlanych klatek i ostatecznie wywołać u gracza nudności.

No Man’s Sky sprzedawane jest na platformie Steam w cenie 59,99€. Obecnie nadal nie wiadomo nic temat oficjalnego wsparcia dla gogli VR.