Poznaliśmy cenę nowej wersji kamery Samsung Gear 360. Urządzenie kosztować będzie o 121 dolarów mniej niż zeszłoroczny model w dniu premiery i pojawi się w sprzedaży już w czwartek.

W połowie ubiegłego roku do sklepów na całym świecie, także i polskich, trafiła kamera 360-stopni skonstruowana przez firmę Samsung. Urządzenie o nazwie Gear 360 okazało się jednym z ciekawszych rozwiązań przeznaczonych dla osób z mniej zasobnym portfelem (zobacz recenzję Samsung Gear 360). W czwartek odbędzie się premiera udoskonalonej wersji kamery 360-stopni. Tegoroczny model wyceniony został na 229 dolarów, czyli o 121 dolarów mniej niż wersja z roku 2016 w momencie rynkowego debiutu.

To co pierwsze rzuca się w oczy to nieco odmieniony wygląd kamery. Obecnie mieliśmy do czynienia z niewielką kulką wyposażoną w dwa obiektywy oraz zdejmowalnym statywem. Teraz została do niej dodana rączka, która w pewnym stopniu jest w stanie zastąpić statyw, choć ten nadal będzie można doczepić. Dzięki temu urządzenie ma być łatwiejsze w trzymaniu. Oprócz tego będzie mniejsze (100,6 x 46,3 x 45,1 mm) i lżejsze (130 gramów) od poprzednika.

Nowy Gear 360 przede wszystkim jest w stanie nagrywać wideo 360º w rozdzielczości 4k (4096 x 2160) w 24 klatkach na sekundę. Dla porównania zeszłoroczny model rejestruje obraz z maksymalną rozdzielczością 3840 x 1920 przy 30 klatkach na sekundę. Kamera potrafi także przesyłać obraz na YouTube oraz Facebook w czasie rzeczywistym. Transmisję na żywo widzowie zobaczą jednak w rozdzielczości 2K.

Kamera wyposażona została w dwie matryce CMOS o rozdzielczości 8,4 Mpix każda oraz obiektywy o ogniskowej F2.2 typu „fisheye”. Znajdziemy w niej także ładowany przez złącze USB-C akumulator 1160 mAh oraz miejsce na kartę Micro SD o pojemności do 256 GB.

Podobnie jak obecny model zarządzanie kamerą odbywać się będzie bezprzewodowo poprzez mobilną aplikację. Dotychczas Gear 360 współpracował wyłącznie z najnowszymi smartfonami Samsunga. Tym razem firma obiecuje wsparcie dla większej ilości telefonów, m.in. iPhone 7, 7+, 6S, 6S+, SE. Urządzenie można oczywiście podpiąć także za pomocą złącza USB-C do komputera.

Zobacz także: Poznaliśmy polską cenę nowych gogli Samsung Gear VR z kontrolerem ruchu