Do sprzedaży trafił Vive Tracker współpracujący z systemem SteamVR Tracking w wersji 2.0.

W związku ze zbliżającą się premierą nowej wersji SteamVR, opracowanego przez Valve systemu śledzącego ruchy użytkowników gogli VR, firma HTC wypuściła do sprzedaży nowy model Vive Trackera – urządzenia zaprojektowanego w celu umożliwienia śledzenia dowolnych przedmiotów w wirtualnej rzeczywistości. Poza jedną kluczową zmianą, konstrukcja gadżetu nie doczekała się żadnych udoskonaleń.

Vive Tracker (2018) zadziała zarówno z oryginalnymi stacjami bazowymi, jak i komponentami SteamVR Tracking 2.0. Ubiegłoroczna wersja niestety nie będzie współpracować z elementami nowego systemu. Aby odróżnić oba modele logo Vive na trackerze zmieniło kolor z białego na niebieski.

Urządzenie sprzedawane jest w tej samej cenie co model z 2017 roku, który został wycofany z oficjalnej dystrybucji. Za jedną sztukę Vive Trackera musimy zapłacić 119,99 euro.

Opracowane przez twórców gogli HTC Vive rozwiązanie działa bezprzewodowo i zapewnia systemowi śledzącemu ruchy gracza kolejny punkt odniesienia. Tracker jest tak naprawdę bazą dla różnego rodzaju kontrolerów firm trzecich oraz prawdziwych przedmiotów, które możemy dzięki niemu przenieść do cyfrowego świata.