Niespełna 48 godzin pozostało do specjalnej konferencji prasowej twórców gogli Oculus Rift. Z tego też powodu na oficjalnej stronie Oculusa pojawił się licznik odmierzający czas do jej rozpoczęcia. Przy okazji pojawiło się nowe logo firmy. Jak się okazuje znalazło się ono również na zdjęciach koncepcyjnych konsumenckiego Oculusa, które – jak twierdzi Palmer Luckey – przypadkowo wyciekły na serwer i przedstawiają przestarzałą koncepcję urządzenia. Zacznijmy jednak od początku.

„Special Live Event” rozpocznie się w czwartek 11 czerwca o godzinie 19 polskiego czasu i będzie transmitowany online. W przeciwieństwie do innych wielkich firm z branży związanej z grami komputerowymi, Oculus VR zarezerwował własną konferencję na niecały tydzień przed rozpoczęciem targów E3 i wydaje się, że w końcu poznamy kluczowe fakty dotyczące najbardziej wyczekiwanych gogli VR.

Tymczasem do sieci wyciekły zdjęcia koncepcyjne konsumenckiego Oculusa (wszystkie je można znaleźć tutaj lub na fanpage VReality). Palmer Luckey wyjaśnił, iż są to jedynie przestarzałe koncepcje zastępcze, które przypadkowo znalazły się na serwerach Oculusa, skąd nastąpił przeciek. Zapewne wszystko wyjaśni się już w najbliższy czwartek, jednakże jest już niemal pewne, iż sklepowy Oculus posiadać będzie przednią kamerę, dedykowany kontroler oraz stojak, na którym będzie można bezpiecznie zawiesić urządzenie.

W trakcie zamieszania na dalszy plan zeszła sprawa nowego logo Oculusa, które pojawiło się na oficjalnej stronie, a także na jednym z wyciekłych zdjęć przestawiającym dedykowany urządzeniu kontroler. Nowe logo (widoczne u góry) zaprojektowane zostało dosyć oszczędnie i przedstawia spłaszczoną literę O. Zastąpiło ono logo wykorzystywane od początku istnienia firmy (zdjęcie poniżej).

oculus ces 2015

Premiera urządzenia zaplanowana została na pierwszy kwartał 2016 roku.