Valve udostępnia kolejne informacje na temat nowej wersji stacji bazowych SteamVR.

Na początku roku informowaliśmy o pracach prowadzonych przez firmę Valve związanych z udoskonaleniem stacji bazowych SteamVR. Nowa wersja urządzenia odpowiedzialnego za śledzenie pozycyjne gogli HTC Vive zadebiutuje w przyszłym roku oferując m.in. znacznie większy obszar trackingu.

Joe Ludwig z Valve poinformował dziś o postępach jakie dokonano w ostatnim czasie. Wiadomo już, że nowe stacje będą mniejsze, lżejsze, cichsze, bardziej niezawodne i tańsze od obecnie wykorzystywanego modelu. Choć SteamVR posiada obecnie największy na rynku konsumenckim zasięg śledzenia, firma planuje go jeszcze rozszerzyć.

Na początek SteamVR 2.0 będzie współpracować tak jak dotychczas z dwiema „latarniami”. Z czasem jednak liczba ta powiększy się do czterech, dzięki czemu system ma być w stanie śledzić pozycję użytkownika gogli na obszarze 10×10 metrów. Co więcej pracownicy firmy badają możliwość rozszerzenia systemu o kolejne czujniki, jednak prace w tym kierunku nie są ujęte w obecnym harmonogramie.

Niestety nowe stacje bazowe SteamVR nie będą kompatybilne z obecną wersją gogli HTC Vive. Możliwe jednak, iż trafią one do konkurencyjnego zestawu VR opracowywanego przez firmę LG, który podobnie jak Vive swoje działanie opierać będzie na autorskiej technologii trackingu Valve.