Flippery z motywem „Powrót do przyszłości”, „E.T.” oraz „Szczęki” trafiły do Pinball FX2 VR.

Popularne w pod koniec ubiegłego wieku automaty do gry, w których za pomocą ruchomych łapek (tzw. flipperów) odbijało się kulkę poruszającą się po nachylonym stole, wcale nie przeszły do historii. Rozwój technologii Virtual Reality sprawił, że mogły powstać tytuły takie jak Pinball FX2 VR, dzięki którym własny stół możemy mieć na zawołanie we własnym domu.

Produkcja węgierskiego Zen Studios oficjalnie zadebiutowała w 2016 roku wraz z premierą gogli Oculus Rift. Aktualnie dostępna jest także w wersji HTC Vive, PlayStation VR, Oculus Go oraz Gear VR, a jej zawartość systematycznie rośnie. Teraz użytkownicy gogli współpracujących ze sklepem Oculusa otrzymali kolejne stoły w ramach dodatku „Universal Classics Pinball”.

Rozszerzenie wprowadza trzy tematyczne flippery na licencji Universal Pictures. Każdy z nich związany jest z popularnymi filmami przygodowymi amerykańskiej wytwórni, które zadebiutowały w latach 70 i 80-tych ubiegłego wieku:

  • „Powrót do przyszłości” (1985)
  • „E.T.” (1982)”
  • „Szczęki” (1975)

Jak możecie zauważyć na poniższym zwiastunie nowych stołów Pinball FX2 VR oprócz odwzorowania mechaniki działania automatu, autorzy przygotowali także dodatkową oprawę, która otacza nas podczas rozgrywki. Jest ona oczywiście uzależniona od aktualnie używanego stołu.

Na tę chwilę nie wiadomo czy rozszerzenia doczekają się także użytkownicy wersji gry wydanej na Steamie oraz w PlayStation Store.