Poznaliśmy polską cenę oraz nowe szczegóły na temat Farpoint – pierwszej gry kompatybilnej z nowym kontrolerem PlayStation VR Aim. Opublikowano także zwiastun fabularny pierwszoosobowej strzelanki.

Zbliża się premiera PSVR Aim Controller, nowego gadżetu dedykowanego konsoli PlayStation 4 i goglom PlayStation VR. Pierwszą grą, która wykorzysta potencjał nowego kontrolera będzie Farpoint – pierwszoosobowa strzelanka tworzona przez niezależne studio Impulse Gear. Jej produkcja oficjalnie została już ukończona.

Historia przedstawiona w Farpoint opowie o losach podróżującego przez inne wymiary naukowca badającego anomalie Jowisza, którego celem jest powrót do własnej rzeczywistości. W drodze do domu będzie musiał przemierzyć różne krainy i stawić opór zamieszkującym je niegościnnym tubylcom. Gra zaoferuje zarówno tryb dla jednego jak i dwóch graczy.

„To miała być rutynowa misja. Miałeś eskortować dwoje naukowców z Pielgrzyma – stacji kosmicznej, na której trwają badania nad anomalią w odległym zakątku wszechświata. Pamiętasz to jak przez mgłę. Oślepiający rozbłysk. Wycie alarmów. Ciemność. A potem… zderzenie. Budzisz się w obcym, nieprzyjaznym świecie, mając do dyspozycji jedynie standardowe wyposażenie kapsuły ratunkowej. Musisz wyruszyć na poszukiwanie szczątków Pielgrzyma. Twoją jedyną nadzieją na powrót do domu jest znalezienie ocalałej załogi stacji… a przede wszystkim utrzymanie się przy życiu.”

Opublikowano właśnie nowy zwiastun fabularny VR-owej produkcji, na którym możemy zobaczyć jak zmieniła się gra od czasu zapowiedzi na targach E3 2016.

Zadaniem wyposażonego w różnego rodzaju przyciski, triggery i gałki analogowe kontrolera będzie imitacja broni w grach z gatunku FPS (first-person shooter). Jak zapewniają twórcy „karabinu VR” urządzenie pomoże wierniej odwzorować ruchy gracza i umożliwi precyzyjne celowanie do wirtualnych wrogów. Będzie także w stanie odczytywać gesty, np. imitując wyciąganie broni zza pleców zmienimy jej rodzaj.

Niestety nie znamy jeszcze oficjalnej ceny w jakiej sprzedawany będzie PSVR Aim. Wiadomo natomiast, że w przypadku gry Farpoint jego obecność będzie opcjonalna. Rozgrywkę będziemy mogli prowadzić także w tradycyjny sposób za pomocą gamepada Dualshock 4.

PlayStation VR Aim Controller

Farpoint zadebiutuje 17 maja wraz z PlayStation VR Aim. Gra wyceniona została w PS Store na 249 złotych. Wkrótce powinna zostać ujawniona cena zestawu „Farpoint + PSVR Aim”. W Wielkiej Brytanii wynosi ona 75 dolarów.

[Aktualizacja: Jak podaje na FB jeden z naszych czytelników zestaw „Farpoint + PSVR Aim” dostępny jest już w przedsprzedaży w Saturnie w cenie 339 złotych. Sama gra wyceniona została na 209 złotych.]

Zapowiadane są już kolejne tytuły współpracujące z Aim Controllerem. Na chwilę obecną wiadomo, że jednym z nich będzie VR-owy „zombie shooter” The Brookhaven Experiment.