Kolejna porcja gier i aplikacji VR zawitała w ostatnim czasie na platformę SteamVR. Użytkownicy gogli HTC Vive mogą zagrać m.in. w takie tytuły jak Knockout League, IronWolf VR, Siegecraft Commander czy Dreadhalls.

Zapraszamy na obszerny przegląd gier i aplikacji VR, które zostały wydane w ostatnim czasie ze wsparciem dla gogli HTC Vive.

Poprzednie zestawienie nowości HTC Vive opublikowaliśmy w tym miejscu.


Paranormal Activity: The Lost Soul (36,99€)

Wysokiej jakości VR-owa produkcja przeznaczona dla graczy o mocnych nerwach. „Paranormal Activity: The Lost Soul” to dzieło studia VRWERX powstające we współpracy z posiadającą prawa do popularnej filmowej marki wytwórnią Paramount. Gra ukazała się dotychczas na Steamie w wersji z wczesnym dostępem oraz obsługą gogli Oculus Rift, HTC Vive i kontrolerów ruchowych, ale po wyjściu z fazy „Early Access” trafi także na konsolowy headset PlayStation VR.

Akcja ‚Paranormal Activity VR’ rozgrywa się co prawda w jednym miejscu, ale za to bardzo obszernym. Jest to wielopoziomowy dom posiadający kilka pięter, strych oraz piwnicę. Co ciekawe paranormalne zdarzenia towarzyszące graczowi w trakcie eksploracji są randomizowane, dzięki czemu każda osoba może liczyć na nieco inny przebieg wydarzeń. W rezultacie autorom udało się stworzyć tytuł, który już teraz pozwala na od 5 do 10 godzin rozgrywki, w zależności od zaangażowania gracza w odkrywanie tajemnic nawiedzonego domu.

Więcej na temat gry pisaliśmy w tym miejscu.

Link do Steam


Narcosis (19,99$)

„Survival horror osadzony w mrocznych głębiach Oceanu Spokojnego. Porzucony na dnie oceanu, z zaledwie odrobiną światła i paroma narzędziami, nurek przemysłowy podejmuje desperackie kroki by nie popaść w obłęd i dotrzeć do powierzchni zanim skończy mu się zapas tlenu.”

Według twórców gry, Narcosis jest tytułem twardo osadzonym w rzeczywistości, ale jednocześnie przesiąkniętym surrealizmem.

Link do Steam


MakeVR (116,61 zł)

VR-owa pracownia projektowa MakeVR jest narzędziem opartym na rozwiązaniach CAD, wprowadzającym do rzeczywistości wirtualnej zaawansowane modelowanie obiektów 3D z wykorzystaniem intuicyjnego, ergonomicznego interfejsu. Aplikacja powstała we współpracy firmy Sixense oraz Vive Studios.

Więcej na temat MakeVR przeczytacie w tym miejscu.

Link do Viveport


Serious Sam VR: The Second Encounter (36,99€)

Wsparcie dla gogli HTC Vive otrzymał remake drugiej części przygód „Poważnego Sama”.

Więcej na temat gry pisaliśmy w tym miejscu.

Link do Steam


IronWolf VR (18,99€)

Zbierająca bardzo pozytywne opinie kooperacyjna wieloosobowa gra, w której przejmujemy dowodzenie nad łodzią podwodną.

Link do Steam


Knockout League (19,99€)

Prawdopodobnie najlepsza w tym momencie „bokserska” gra na gogle VR.

Link do Steam


Crazy Fishing (19,99€)

Zwariowana i humorystyczna produkcja przeznaczona dla miłośników (i nie tylko) wędkarstwa.

Link do Steam


Containment Initiative (9,99€)

Zbierająca niezłe opinie gra z gatunku „zombie shooter”.

Link do Steam


Virtually Impossible (19,99€)

Kolekcja mini-gier zaprojektowanych z myślą o wspólnej rozgrywce z przyjaciółmi.

Link do Steam


Moriarty: Endgame VR (9,99€)

Kolejna próba przeniesienia komiksu do wirtualnej rzeczywistości.

Link do Steam


Dreadhalls (9,99€)

Gra jest Virtual Reality horrorem inspirowanym gatunkiem roguelike. Gracz budzi się w losowo generowanych lochach, a jego zadaniem jest znalezienie wyjścia i unikanie wszelkich mieszkających w nim stworzeń. Twórcy Dreadhalls ostrzegają, że gra jest intensywnym i przerażającym doświadczeniem, nie dla osób o słabym sercu.

Link do Steam


Vive Video (Free To Play)

Opracowana przez HTC Creative Labs aplikacja przeznaczona do oglądania w wirtualnej rzeczywistości różnego rodzaju materiałów wideo. Dotychczas Vive Video dostępne było do pobrania za darmo wyłącznie w oficjalnym sklepie HTC Vive – Viveport. Teraz aplikacja zadebiutowała na Steamie, także ze wsparciem dla konkurencyjnych gogli Oculus Rift oraz OSVR.

Dzięki Vive Video możemy wyświetlić w trybie kinowym dowolne nagrania w formatach 2D, 3D, a także sferyczne filmy 180° i 360°.

Link do Steam


SoundStage (9,99€)

SoundStage przeznaczony jest dla osób zainteresowanych produkcją własnej muzyki. Tym razem otrzymaliśmy sandbox umożliwiający zbudowanie studia nagrań, w którym możemy zabawić się w wirtualnego DJ’a.

Autorem aplikacji jest Logan Olson, który postawił sobie za cel odtworzenie klimatu lat 80-tych. Wszelkie instrumenty, które znajdziemy w SoundStage, takie jak bębny, syntezatory, thereminy (ulubiony instrument Jeana-Michela Jarre’a), marakasy czy sekwencery, zainspirowane zostały właśnie minioną muzyczną epoką.

Link do Steam


Tethered (22,99€)

Tethered jest strategią łączącą w sobie elementy sandboxa oraz gier logicznych. Zadaniem gracza jest opieka nad grupą sympatycznych stworków zamieszkujących lewitującą wyspę. Rozgrywka podzielona została na dwa etapy. Pierwszy odbywa się w ciągu dnia, kiedy to przyjdzie nam rozwijać infrastrukturę baśniowej krainy. W tym momencie rozgrywka niewiele różni się od klasycznych strategii, które wymagają od nas przydzielania podopiecznych do określonych zadań takich jak zbieranie surowców czy prace nad umocnieniami zabezpieczającymi wyspę.

Więcej na temat gry pisaliśmy w tym miejscu.

Link do Steam


Virtual Idea Area (10,99€)

Aplikacja pomagająca w sporządzaniu mapy myśli.

Link do Steam


Syren (19,99€)

Gra z gatunku survival-horror. Fabuła koncentruje się na naukowcu z eugeniczną obsesją, który wybudował podwodny ośrodka naukowy nad zaginionym starożytnym miastem. Prowadzi on tam przerażające eksperymenty mające na celu odtworzenie zaginionego gatunku „Syren” – legendarnych mieszkańców zamierzchłej cywilizacji.

Link do Steam

Ciąg dalszy na stronie 2