Spore zmiany nastąpiły w zeszłym tygodniu na VR-owej platformie Gear VR, a to za sprawą premiery kontrolera ruchu współpracującego z mobilnymi goglami Samsunga. Nieustannie poszerza się także biblioteka gier i aplikacji wirtualnej rzeczywistości współpracujących z headsetem.

Zapraszamy na obszerny przegląd gier i aplikacji VR, które zostały wydane w ostatnim czasie ze wsparciem dla gogli Samsung Gear VR.

Poprzednie zestawienie nowości Samsung Gear VR opublikowaliśmy w tym miejscu.


Kontroler ruchu

21 kwietnia zadebiutowała nowa wersja mobilnych gogli Gear VR powstałych we współpracy firmy Samsung z twórcami headsetu Oculus Rift. Jedyną znaczącą różnicą w stosunku do poprzedniego modelu jest dedykowany bezprzewodowy kontroler ruchowy, który dołączany jest do każdego nowego zestawu.

Niewielkich rozmiarów urządzenie przypominające pilot wyposażone zostało w klikalny touchpad, trigger oraz cztery przyciski na przednim panelu służące do uruchomienia Oculus Home, cofania i regulacji głośności. Wewnątrz ważącego 64 gramy i zasilanego dwoma wymiennymi bateriami AAA kontrolera umieszczono żyroskop, akcelerometr oraz czujnik magnetyczny, dzięki czemu za pomocą ruchów dłoni użytkownik gogli będzie mógł wchodzić w różnego rodzaju interakcje z wirtualnym światem.

Urządzenie sprzedawane jest w cenie 39 dolarów i współpracuje ze wszystkimi tytułami znajdującymi się w sklepie Oculus Home, aczkolwiek część z nich stworzona została myślą o pełnych możliwościach kontrolera ruchu. Więcej na jego temat pisaliśmy tutaj.


Gry dedykowane kontrolerowi ruchu Gear VR

W dniu premiery kontrolera w oficjalnym sklepie dla gogli znalazło się 22 tytułów wykorzystujących pełne możliwości nowego urządzenia: A Night Sky, AFFECTED: The Manor, Asteroids!, Dragon Front, Drop Dead, Facebook 360, Hidden Fortune, HoloGrid: Monster Battle VR, Hulu, Monzo, Ocean Rift, PaintVR, Rangi, SingSpace, Star Chart, SWAT Academy, The Hospital: Allison’s Diary, Vendetta Online, Viral Quarantine, vTime, Wands oraz Zed Shot.

W najbliższym czasie do sklepu zawita ponad 50 kolejnych tego typu produkcji.


A Night Sky (za darmo)

Jedna z gier dedykowanych nowemu kontrolerowi. A Night Sky – wspólna produkcja Coatsink oraz Oculus Studios – jest czymś w rodzaju doświadczenia relaksacyjnego. Naszym zadaniem jest łączenie gwiazd na niebie w różnego rodzaju wzory. Jeżeli zrobimy to poprawnie czeka nas niespodzianka.

Link do Oculus Store


Oogie (2,99$)

Efekt współpracy Oculusa z brytyjską stacją telewizyjną BBC Earth, w ramach której powstaje seria doświadczeń przeznaczonych na VR-owe gogle. Producenci serii wykorzystują zarówno materiały kręcone w technice 360º jak i elementy generowane komputerowo. Powstanją z nich gry i filmy interaktywne w nowatorski sposób prezentujące życie dzikich zwierząt. Jedną z takich produkcji jest Oogie, którego głównym bohaterem jest chrząszcz.

Link do Oculus Store


SingSpace (4,99$)

SingSpace jest grą społecznościową, dzięki której wraz z przyjaciółmi zorganizujemy imprezę karaoke. Piosenki możemy śpiewać zarówno samemu jak i w grupie przyjaciół. Według przedstawicieli studia Harmonix odpowiedzialnego za produkcję gry, znajdziemy w niej wszystkie utwory, które posiadają nowoczesne bary karaoke.

Więcej na temat SingSpace pisaliśmy tutaj.

Link do Oculus Store


Oculus Avatars (za darmo)

Oculus Avatars to nowa funkcja, która zadebiutowała w ubiegłym roku wraz z kontrolerami ruchowymi Oculus Touch dla Rifta. Pozwala nam ona zaprojektować swoją wirtualną tożsamość, tak abyśmy mogli być rozpoznawalni w cyfrowych światach. Wcześniej w różnego rodzaju grach i doświadczeniach VR wygląd naszej postaci zależał od inwencji twórczej producentów oprogramowania.

Więcej na ten temat pisaliśmy w tym miejscu.

Link do Oculus Store


Disney Movies VR (za darmo)

Aplikacja w której publikowane są 360-stopniowe doświadczenia bazujące zarówno na produkcjach własnych Disney’a („Księga Dżungli”) jak i partnerów studia (Marvel – „Kapitan Ameryka”) oraz należących do nich wytwórni (Lucasfilm – „Gwiezdne Wojny”). W rzeczywistości jest to nic innego jak powiększający się co jakiś czas zbiór różnego rodzaju materiałów promocyjnych dla gogli VR, udostępnionych już wcześniej za pomocą innych kanałów.

Więcej na temat aplikacji pisaliśmy w tym miejscu.

Link do Oculus Store


Annihilator VR (za darmo)

Bezpłatne doświadczenie będące kolejną próbą przeniesienia komiksu do wirtualnej rzeczywistości.

Link do Oculus Store


Ghost in the Shell (za darmo)

W oficjalnym sklepie dla gogli Oculus Rift i Samsung Gear VR zadebiutowało bezpłatne doświadczenie oparte na kultowej mandze „Ghost in the Shell” oraz kinowym filmie o tym samym tytule. Aplikacja jest jedynie krótkim, nieinteraktywnym doświadczeniem „na szynach”, jednak powinna zainteresować fanów mangowej serii możliwością spojrzenia na futurystyczny świat z perspektywy pierwszej osoby.

Link do Oculus Store


Cursed Sanctum (1,99$)

Niedrogie pierwszoosobowe interaktywne doświadczenie, w którym wcielimy się w niejakiego Guunthara.

Link do Oculus Store


Ping Pong VR (0,99$)

Już sam tytuł wyczerpuje w 100-procentach opis tej gry. Jedna z ładniej wyglądających odmian VR-owego tenisa stołowego.

Link do Oculus Store


Power Rangers Zords Rising VR (za darmo)

Doświadczenie powiązane z kinowym filmem „Power Rangers”.

Link do Oculus Store


Learn Languages VR (za darmo)

Aplikacja przeznaczona do nauki języków obcych.

Link do Oculus Store


Jogger (0,99$)

Tych z Was, którzy chcieliby się trochę poruszać, być może zainteresuje VR-owa odmiana klasycznej gry Frogger.

Link do Oculus Store


Stunt Kite Masters VR (4,99$)

Produkcja skierowana dla miłośników kitesurfingu.

Link do Oculus Store


Monzo VR (6,99$)

Wirtualny stół modelarski.

Link do Oculus Store


Time Machine VR: Monsters of the Sea (2,99$)

Doświadczenie na bazie VR-owej gry Time Machine VR.

Link do Oculus Store

Ciąg dalszy na stronie 2