Poznaliśmy amerykańską datę premiery mobilnych gogli wirtualnej rzeczywistości Samsung Gear VR dla smartfonów Galaxy S6 i S6 Edge. Urządzenie trafi do pierwszych właścicieli 8 maja o ile zamówione zostanie on-line, natomiast od dziś można składać pre-ordery w internetowym sklepie bestbuy.com. 15 maja możliwość zakupu otrzymają klienci stacjonarnych sklepów sieci Best Buy.

Nowa wariacja urządzenia, która oficjalnie nosi nazwę “Gear VR Innovator Edition for S6”, współpracować będzie z najnowszymi flagowymi smartfonami Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Posiadają one 5,1-calowe wyświetlacze Super AMOLED o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli) z zagęszczeniem pikseli wynoszącym 577 ppi. Dotychczasowy model gogli Gear VR, dostępny na niektórych światowych rynkach od grudnia 2014 roku, współpracuje z phabletem Samsung Galaxy Note 4, który posiada taką samą rozdzielczość. Nowe smartfony mają jednak o 15% mniejszy ekran i wyróżniają się o 11% większą gęstością pikseli, co w praktyce oznacza lepszą jakość wyświetlanego obrazu i wyeliminowanie tzw. „screendoor effect”.

Inną ważną zmianą jest wyposażenie gogli w port micro-USB, który będzie mógł być użyty do opcjonalnego zasilenia urządzenia, pozwalając na dłuższy czas zabawy. Gear VR dla S6 cechować się będzie także bardziej smukłą konstrukcją, a co za tym idzie również niższą wagą samego urządzenia (około 15%). Przeprojektowane zostały paski podtrzymujące mobilny headset na głowie oraz wprowadzono kilka modyfikacji w celu poprawienia przepływu powietrza.

Wypuszczenie nowej serii headsetów nie oznacza, że będą one ze sobą kompatybilne. Wcześniejsza wersja Gear VR nadal działać będzie jedynie z Note 4, natomiast nowa z S6 i S6 Edge. Gogle sprzedawane są jako „Innovator Edition” (nie jest to jeszcze wersja konsumencka) i dostępne są w cenie 249 dolarów, czyli o 50 dolarów większej niż wersja dla Galaxy Note 4. Pomimo premiery urządzenia w Stanach Zjednoczonych i niektórych europejskich krajach, wciąż nie wiadomo kiedy Gear VR oficjalnie pojawi się w Polsce.