Już w przyszłym miesiącu zadebiutuje zaktualizowana wersja mobilnych gogli Samsung Gear VR, która pojawi się wraz z nowym dedykowanym kontrolerem ruchowym.

Na 21 kwietnia zapowiedziano premierę nowej wersji mobilnych gogli Gear VR powstających we współpracy firmy Samsung z twórcami headsetu Oculus Rift. Jedyną różnicą w stosunku do obecnie sprzedawanej wersji urządzenia jest dedykowany bezprzewodowy kontroler ruchowy, który będzie dołączany do każdego nowego zestawu.

Samsung zdecydował się zaktualizować gogle z uwagi na premierę nowych smartfonów Galaxy S8 i S8+. Z tego też względu Gear VR sprzedawany będzie w nowym wariancie kolorystycznym – Orchid Gray – niemniej jednak zadziała także z telefonami z rodziny S6 i S7. Największą nowością w porównaniu do wersji ubiegłorocznej jest kontroler zbliżony możliwościami do rozwiązania, które posiada już konkurencyjna mobilna platforma Google Daydream VR.

Niewielkich rozmiarów urządzenie przypominające pilot wyposażone zostało w klikalny touchpad, trigger oraz cztery przyciski na przednim panelu służące do uruchomienia Oculus Home, cofania i regulacji głośności. Wewnątrz ważącego 64 gramy i zasilanego dwoma wymiennymi bateriami AAA kontrolera umieszczono żyroskop, akcelerometr oraz czujnik magnetyczny, dzięki czemu za pomocą ruchów dłoni użytkownik gogli będzie mógł wchodzić w różnego rodzaju interakcje z wirtualnym światem.

Wraz z kontrolerem zadebiutuje 20 tytułów opracowywanych z myślą o nowych sposobie interakcji, m.in. ‚zombie shooter’ Drop Dead, logiczna gra Rangi oraz VR-owe karaoke SingSpace. Wsparcie otrzyma także społecznościowa aplikacja Oculus Rooms.

Kolejne 50 aplikacji zostanie wydane w późniejszym terminie, aczkolwiek urządzenie będzie kompatybilne ze wszystkimi pozycjami znajdującymi się w oficjalnym sklepie Oculus Home. Obecnie znajdziemy tam już ponad 700 różnego rodzaju aplikacji VR.

Ponadto firma Oculus VR poinformowała o przebudowie mobilnej wersji Oculus Home, która dzięki temu ma działać od teraz nawet trzykrotnie szybciej niż dotychczas. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Nowy Samsung Gear VR sprzedawany będzie w zestawie z kontrolerem w cenie 129 dolarów. Osoby, które już posiadają mobilne gogle będą mogły dokupić bezprzewodowy kontroler za 39 dolarów.