Ark Park zapowiadało się na spokojnie VR-owe doświadczenie edukacyjne, w którym będziemy mogli podziwiać prehistoryczne stworzenia w swoim naturalnym środowisku. Nic bardziej mylnego…

Pod koniec ubiegłego roku chińskie studio Snail Games poinformowało o pozyskaniu licencji na produkcję spin-offu popularnej wieloosobowej gry przygodowej Ark: Survival Evolved. Aplikacja Ark Park, nad którą pracują studia Peacock oraz Wildcard ma być wieloosobowym doświadczeniem edukacyjnym tworzonym od podstaw z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości.

Produkcja zabierze nas na wirtualną wycieczkę po tematycznym parku rozrywki poświęconym dinozaurom. Autorzy doświadczenia skupiają się na umożliwieniu użytkownikom gogli obserwacji dinozaurów w ich naturalnym środowisku, a co za tym idzie lepszego zrozumienia procesów życiowych tych prehistorycznych stworzeń.

Jak możemy zauważyć na nowym zwiastunie Ark Park zaprezentowanym podczas targów Chinajoy w Szanghaju tytuł posiadać będzie nie tylko charakter edukacyjny, lecz także elementy typowej gry. Jest to pewnego rodzaju niespodzianka, bowiem dotychczas nie wiedzieliśmy nic na temat tego, iż z dinozaurami oraz pozostałymi stworzeniami będziemy mogli walczyć, zupełnie jak w pierwszoosobowych strzelankach.

Twórcy gry zapowiadają ponad 100 gatunków, z którymi będzie można wchodzić w pewnego rodzaju interakcje. Ponadto jurajski park zwiedzimy zarówno w dzień jak i w nocy, a także przemierzymy za pomocą Jeepa. Produkcja posiadać będzie również tryb multiplayer.

Ark Park zadebiutuje w 2017 roku ze wsparciem dla gogli PlayStation VR, Oculus Rift oraz HTC Vive.