Film Spielberga „Ready Player One” z nowym zwiastunem. Autor książki zapowiada kontynuację.

Opublikowano nowy zwiastun filmu Stevena Spielberga „Ready Player One”, będącego ekranizacją bestsellerowej powieści sci-fi Ernesta Cline’a o tym samym tytule. Produkcja Warner Bros. Pictures, której fabuła obracać się będzie wokół technologii wirtualnej rzeczywistości, zadebiutuje w kinach w marcu 2018 roku.

Akcja „Ready Player One” rozgrywa się w roku 2045 w Stanach Zjednoczonych podczas wielkiego kryzysu, jakiego dotąd nie znano. Wszechogarniająca bieda i głód sprawiają, że duża część ludzi ucieka od rzeczywistości spędzając czas w globalnym wirtualnym świecie o nazwie OASIS, symulującym wszystko czego potrzebuje pogrążone w kryzysie społeczeństwo.

Bohaterem powieści jest osiemnastoletni Wade, który w OASIS spędza cały wolny czas. Twórca VR-owego świata, ekscentryczny multimiliarder Halliday, przygotował skomplikowane zagadki związane z grami, filmami i muzyką lat 80-tych. Ich rozwiązanie ma być sowicie wynagrodzone, dlatego też gdy Wade wpada na trop i rozwiązuje pierwszą z nich, jego życiu w prawdziwym świecie zaczyna zagrażać niebezpieczeństwo.

Jak podaje The Verge powstaje już druga część książki. Ernie Cline zapytany o to w transmisji na żywo zorganizowanej z okazji premiery zwiastuna powiedział: „To prawda. Nie mogę o tym zbyt dużo mówić, ale nie ma lepszej inspiracji dla pisarza, niż powrót do stworzonego przez siebie świata ożywionego przez Stevena Spielberga.”