Crytek opublikował dziś nowy zwiastun nadchodzącej gry przygodowej na PlayStation VR – Robinson: The Journey.

Film przedstawia kilka scen z perspektywy gracza, od których zaczynają się wydarzenia w Robinson: The Journey. Główny bohater trafia na tajemniczą planetę pozasłoneczną po awaryjnym lądowaniu statku kosmicznego. W momencie, w którym otwierają się drzwi rozbitego statku, oczom graczy ukazuje się urzekający, nowy świat – na niebie widać deszcz meteorytów, po planecie spacerują dinozaury, a nieodkryty dotychczas krajobraz rozciąga się tak daleko, jak sięga wzrok. Rozpoczyna się przygoda.

W grze wcielimy się w skórę kosmicznego rozbitka, który wylądował na planecie zamieszkanej przez różnego rodzaju prehistoryczne stworzenia. Nasza postać nie będzie podróżować jednak sama. Na powyższym trailerze możemy zobaczyć unoszącego się w powietrzu robota, towarzyszącego głównemu bohaterowi.

Studio Crytek, znane głównie z wysokiej jakość efektów wizualnych nie zamierza ograniczyć rozgrywki jedynie do eksploracji świata pełnego dinozaurów. Twórcy tytułów takich jak Crysis i Far Cry zapowiadają grę w stylu survival z mocnym akcentem na wciągającą fabułę.

Podczas targów E3 zaprezentowano pierwsze fragmenty z rozgrywki w Robinson: The Journey.