15 lat temu Sega wydała psychodeliczną muzyczną strzelankę z gatunku „rail shooter” o nazwie Rez. Odświeżona wersja gry już w przyszłym miesiącu zawita na gogle PlayStation VR. Studio Enhance Games opublikowało właśnie nowy zwiastun Rez Infinite.

Pod koniec zeszłego roku ujawniono, że seria „Rez”, której historia sięga czasów PlayStation 2 i SEGA Dreamcast, doczeka się adaptacji na gogle wirtualnej rzeczywistości. Rez Infinite będzie remakiem jedynego w swoim rodzaju rytmicznego rail-shootera opierającego się na grafice wektorowej. W związku z muzycznym charakterem gry deweloperzy obiecują obsługę dźwięku 3D 360º w formacie 7.1.

Właśnie udostępniony został nowy trailer, na którym możemy zobaczyć nowy szósty poziom Area X, którego na próżno szukać w klasycznej wersji Rez.

Za produkcję gry odpowiada japoński programista Tetsuya Mizuguchi znany m.in. z tytułów takich jak Sega Rally, Sega Touring Car Championship czy oryginalny Rez z 2001 roku.

Rez Infinite oficjalnie zadebiutuje 13 października i będzie jednym z tytułów startowych gogli PlayStation VR, których światowa premiera odbędzie się tego samego dnia.