Twórcy wieloosobowej VR-owej strzelanki na gogle PlayStation VR pozwalającej na pojedynki 3 vs 3 sportowymi mechami – RIGS: Mechanized Combat League – opublikowali nowy materiał promocyjny. Tym razem mamy okazję bliżej przyjrzeć się możliwościom dostępnych w grze robotów.

RIGS to wieloosobowa strzelanka pozwalająca na pojedynki 3 vs 3. Posiadacze gogli PSVR pokierują sportowymi robotami-mechami, w ramach ligi MCL (Mechanized Combat League), której rozgrywki odbywać się będą na specjalnych futurystycznych arenach. Za pracę nad grą odpowiada brytyjskie studio Guerrilla Cambridge (twórcy Killzone Mercenary), dla którego będzie to pierwsza gra tworzona z myślą o wirtualnej rzeczywistości.

Do odblokowania udostępnione zostaną 24 modele mechów posiadających unikalne zdolności. Wszystkie one będą mogły dowolnie przełączać się pomiędzy trzema trybami (atak, przyśpieszenie, naprawa). Sterowanie robotem odbywać się będzie przy pomocy gamepada, podobnie jak w typowych grach akcji, natomiast do celowania w przeciwników użyjemy już ruchów własnej głowy. Na kanale PlayStation opublikowano nowy zwiastun produkcji, na którym zaprezentowano umiejętności robotów.

Każdy z 24 mechów zostanie wyposażony w jedną z poniższych zdolności:

  • Vampire – umiejętność natychmiastowej naprawy po zlikwidowaniu przeciwnika
  • Carapace – pancerz ochronny
  • Nuke – umiejętność detonacji
  • Engineer – możliwość naprawy innych robotów
  • Thief – niewidoczność dla radarów
  • Knockout – umiejętność unieruchomienia przeciwnika na jakiś czas

RIGS zadebiutuje 13 października, czyli tego samego dnia, w którym odbędzie się światowa premiera gogli PlayStation VR.