Zero Killed – taktyczny, wieloosobowy FPS w VR wkrótce wkroczy w fazę beta testów.

Ruszyły zapisy do beta testów Zero Killed – polskiej VR-owej produkcji inspirowanej Counter-Strikem. Osoby zainteresowane przetestowaniem strzelanki przed premierą mogą zgłosić swój akces na oficjalnej stronie gry.

Przy okazji studio Ignibit (dawniej VR Visio Games) opublikowano nowy zwiastun Zero Killed, na którym możemy zobaczyć fragmenty z rozgrywki.

„Wyobraź sobie mieszankę planowania walki znanego z Rainbow Six Siege, emocjonującą rozgrywkę PvP rodem z Counter-Strike’a oraz szeroki wybór sprzętu i gadżetów charakterystyczny dla SWAT 4. Wszystko podlane lekkim sosem sci-fi. Tak właśnie prezentuje się Zero Killed.Zupełnie jak w prawdziwych oddziałach sił specjalnych gra duży nacisk kładzie na współpracę i komunikację w zespole. Oba elementy są kluczowe dla właściwego reagowania na dynamicznie zmieniającą się sytuację na polu walki.”

W Zero Killed gracze mogą zbudować swoją drużynę z 10 zupełnie różnych postaci. Od ciężko opancerzonego, wolnego, ale odpornego na obrażenia Big Foota, przez A.N.D. – hakera obdarzonymi niewiarygodnymi umiejętnościami, po Ox’a – speca od materiałów wybuchowych. Każda z dostępnych postaci operuje innym wyposażeniem i dysponuje innymi umiejętnościami tak, aby jej wybór każdorazowo wymagał od graczy zmiany w podejściu do taktyki i stylu gry. W efekcie zwycięstwo w Zero Killed będzie wymagało planowania, przewidywania ruchów przeciwnika, taktycznego myślenia oraz trafnej oceny sytuacji na polu walki.

Zero Killed zadebiutuje na HTC Vive oraz Oculus Rift już we wrześniu. Premiera na PSVR planowana jest wkrótce.