Nvidia opublikowała nowy zwiastun doświadczenia VR Funhouse demonstrującego możliwości silnika fizyki Nvidia PhysX, a także innych rozwiązań takich jak HairWorks, Flow, FleX i Destruction. Aplikacja wkrótce otrzyma wsparcie kontrolera ruchowego Oculus Touch.

VR Funhouse jest w gruncie rzeczy sandboxem, wirtualną piaskownicą, w której postrzelamy z łuku lub pistoletu na farbę czy poprzecinamy mieczem balony, a także wykonamy kilka innych działań, które mają pokazać jak bardzo realistyczna może być interakcja z różnego rodzaju przedmiotami w wirtualnej rzeczywistości. Wszystko to wykonamy w środowisku przypominającym amerykańskie wesołe miasteczko, a każdy jego element będzie zachowywał się zgodnie z prawami fizyki.

Aplikacja Nvidia VR Funhouse obecnie dostępne jest do pobrania bezpłatnie na platformie Steam, jednakże aby je uruchomić musimy posiadać gogle HTC Vive lub Oculus Rift oraz jedną z trzech nowych kart graficznych Nvidii z serii GeForce – GTX 1060, GTX 1070 oraz GeForce GTX 1080 lub GeForce GTX 980Ti.