Kolejne dobre wiadomości dla fanów kultowej serii Myst, której duchowy następca zadebiutował przed kilkoma dniami w sklepie dla Oculus Rifta. Eksploracyjno-logiczna przygodówka Obduction w niedługim czasie zostanie wydana również na gogle PlayStation VR oraz HTC Vive, a także otrzyma wsparcie kontrolerów ruchowych Oculus Touch.

PlayStation VR i HTC Vive to kolejne gogle wirtualnej rzeczywistości, na których uruchomimy Obduction – najnowszą produkcję twórców kultowej serii Myst oraz gry Riven. Wydana w sierpniu na komputerach PC przygodówka kilka dni temu wzbogaciła się o tryb Virtual Reality, dostępny już teraz dla użytkowników gogli Oculus Rift.

Wsparcie dla PS VR oraz Vive wiąże się także z obsługą kontrolerów ruchowych, które będziemy mogli wykorzystać w trakcie rozgrywki. Takie udogodnienie otrzyma również wersja na Rifta. Oculus VR już w grudniu planuje wypuścić na rynek urządzenia o nazwie Oculus Touch.

Podobnie jak poprzednie tytuły studia Cyan, w tym wspomniany Myst, najnowsza produkcja jest eksploracyjno-logiczną pierwszoosobową przygodówką. Historia opowiedziana w Obduction „porywa” gracza na drugi koniec wszechświata, gdzie musi on zbadać zastałe środowisko i odnaleźć drogę powrotną do domu. Oprócz zapierających dech w piersiach lokacji, twórcy gry przygotowali również bogatą warstwę fabularną, swobodę w poruszaniu się i kolejności wykonywania zadań, nieszablonowe zagadki, a także moralne wybory, które wiążą się z poważnymi konsekwencjami.

Premiera Obduction na PlayStation VR i HTC Vive zapowiedziana została na przyszły rok.