Duchowy następca kultowej serii Myst już wkrótce w wersji na gogle PlayStation VR.

W sierpniu zeszłego roku w cyfrowym sklepie dla konsoli PlayStation 4 zadebiutowała eksploracyjno-logiczna przygodówka Obduction. Produkcja twórców kultowej serii Myst oraz gry Riven w przeciwieństwie do wersji PC nie otrzymała jak dotychczas wsparcia dla gogli wirtualnej rzeczywistości. Ma to się jednak zmienić już 8 maja.

Podobnie jak poprzednie tytuły studia Cyan, w tym wspomniany Myst, najnowsza produkcja jest pierwszoosobową przygodówką. Historia opowiedziana w Obduction „porywa” gracza na drugi koniec wszechświata, gdzie musi on zbadać zastałe środowisko i odnaleźć drogę powrotną do domu. Oprócz zapierających dech w piersiach lokacji, twórcy gry przygotowali również bogatą warstwę fabularną, swobodę w poruszaniu się i kolejności wykonywania zadań, nieszablonowe zagadki, a także moralne wybory, które wiążą się z poważnymi konsekwencjami.

Gra została sfinansowana na Kickstarterze, gdzie jej twórcom udało się zebrać ponad 1,3 miliona dolarów.

Obduction w wersji VR sprzedawany jest obecnie na Steamie (HTC Vive i Oculus Rift) w cenie 107,99zł, a także w Oculus Store (Oculus Rift) za 29,99$. Wersja dostępna w PS Store wyceniona została na 121 złotych.