Pojawiła się nowa wersja oprogramowania dla gogli Oculus Rift oznaczona numerem 1.15.

Już nie eksperymentalnie a oficjalnie – gogle Oculus Rift otrzymały pełne wsparcie dla trybu roomscale. Opublikowana kilka dni temu aktualizacja oprogramowania dla Rifta w wersji 1.15 wprowadziła kolejne poprawki usprawniające system śledzenia ruchów gracza w 360-stopniach.

Zmiany powinni odczuć użytkownicy Oculusowych gogli korzystający z dodatkowego, trzeciego czujnika ruchu rozszerzającego obszar, po którym możemy bezpiecznie poruszać się w grach i aplikacjach wirtualnej rzeczywistości. Pełne wsparcie dotyczy właśnie 3-czujnikowej konfiguracji, bowiem tracking 360º dla dwóch sensorów jeszcze przez jakiś czas pozostanie w fazie eksperymentalnej.

Ponadto pojawiła się długo wyczekiwana opcja pozwalająca wyłączyć denerwujący wielu użytkowników komunikat z zasadami bezpieczeństwa, który wyświetla się przed każdym uruchomieniem Rifta. Można to zrobić w ustawieniach, aczkolwiek zanim komunikaty staną się nieaktywne zmuszeni jesteśmy do obejrzenia krótkiego filmu instruktażowego przestrzegającego przed korzystaniem z headsetu i kontrolerów ruchowych Oculus Touch w sposób niezgodny z instrukcją.

Pełną listę zmian w wersji 1.15 znajdziecie w tym miejscu.