Już w najbliższą środę rozpocznie się wyczekiwana przez entuzjastów wirtualnej rzeczywistości konferencja Oculus Connect 3. Imprezę organizowaną przez twórców gogli Oculus Rift obejrzymy na żywo… w goglach Samsung Gear VR. Właśnie poznaliśmy szczegóły zbliżającej się konferencji.

Oculus Connect 3 podobnie jak dwie poprzednie edycje (OC1 i OC2) dedykowany jest głównie dla deweloperów pracujących nad oprogramowaniem VR dla gogli Oculus Rift oraz mobilnego headsetu Samsung Gear VR, współprodukowanego przez firmę Oculus VR. Pomimo tego spodziewamy się ujawnienia ceny i daty premiery Oculus Touch, kontrolerów ruchowych dla Rifta, które niedawno mieliśmy przyjemność przetestować.

Firma Oculus VR zapowiada, że będzie to największa z dotychczasowych konferencji organizowanych pod szyldem Oculus Connect. Tak jak w ubiegłych latach możemy liczyć na wiele zapowiedzi zarówno twórców Rifta jak i ich partnerów oraz prelekcji przeznaczonych dla osób tworzących oprogramowanie dla gogli Oculusa. Swoje keynote wygłoszą m.in. Brendan Iribe, John Carmack oraz Michael Abrash, a w oficjalnym harmonogramie znajdziemy ponadto około 40 różnego rodzaju wystąpień.

fot. Konrad Ziaja
fot. Konrad Ziaja

Przebieg konferencji będzie streamowany na żywo w wersji dla gogli wirtualnej rzeczywistości. Niestety możliwość obejrzenia bezpośredniego przekazu z San Jose otrzymają jedynie użytkownicy mobilnego headsetu Samsung Gear VR. Transmisja VR będzie dostępna poprzez bezpłatną aplikację NextVR. Przekaz z konferencji OC3 obejrzymy także w sposób tradycyjny za pośrednictwem platformy Twitch.

Konferencja potrwa od 5 do 7 października. Impreza została podzielona na 5 ścieżek tematycznych: Design, Business, Development, Experiences oraz Social. Po więcej szczegółów odsyłamy na oficjalną stronę Oculus Connect 3.