Oculus Go

Carmack ujawnia nieco szczegółów nt. samodzielnych gogli Oculus Go.

Na początku tego roku planowana jest premiera samodzielnych gogli Oculus Go, które kierowane będą do osób szukających kompromisu pomiędzy możliwościami a ceną VR-owego headsetu. Dotychczas poznaliśmy jedynie część specyfikacji technicznej urządzenia, więc wciąż nie wiadomo czego tak na prawdę można się po nim spodziewać.

John Carmack pełniący w firmie Oculus VR posadę dyrektora ds. technicznych, odpowiadając na pytanie zadane na Twitterze powiedział, że Oculus Go będzie „znacznie lepszy” niż mobilne gogle Gear VR w konfiguracji ze smartfonem Samsung Galaxy S7. Słynny programista dodał, iż „Go wykonuje dynamiczne skalowanie zegara powyżej minimalnych ustalonych poziomów, tak jak S8, więc wszystko działa lepiej niż na S7”.

Według informacji ujawnionych w styczniu Oculus Go posiadać będzie procesor Snapdragon 821, który można znaleźć m.in. w smartfonach LG G6 oraz Google Pixel. Warto mieć jednak na uwadze, iż w przypadku samodzielnych gogli jego moc obliczeniowa zostanie rozdysponowana w nieco inny sposób.

Ponadto Oculus Go wyposażony zostanie w wyświetlacz LED o rozdzielczości QHD (2560 x 1440) oraz nowej generacji soczewki Oculusa „oferujące szeroki zakres pola widzenia oraz znacznie redukujące odblaski”. Urządzenie posiadać będzie również system audio wbudowany w pasek podtrzymujący gogle na głowie.

Samodzielny headset używać będzie tej samej platformy co mobilne gogle Samsung Gear VR. Dzięki temu już na starcie otrzyma dostęp do szerokiej gamy gier i aplikacji VR opublikowanych w Oculus Store.

Urządzenie trafi do sprzedaży w cenie 199 dolarów. Bardziej przybliżona data premiery, niż „początek 2018 roku” nie została jeszcze ujawniona.