Na początku tygodnia zadebiutowała nowa gra VR na wyłączność dla gogli Oculus Rift – przygodowa bijatyka Feral Rites – która dotychczas sprzedawana była w cenie 49,99 dolarów. Okazało się, że jest to kwota zbyt duża jak na oferowane możliwości, więc twórcy headsetu postanowili obniżyć ją do 29,99 dolarów. Osoby, które zdążyły już zakupić grę, otrzymają bezpłatnie 6 innych tytułów ze sklepu Oculusa.

Wygląda na to, że VR-owa fabularna bijatyka Feral Rites stworzona przez twórców serii „Ratchet & Clank” nie sprostała oczekiwaniom graczy. Szczególnie jeżeli jakość gry zestawimy z ceną. W odpowiedzi na reakcję fanów firma Oculus VR, która za sprawą oddziału Oculus Studios jest współproducentem gry, obniżyła początkową wycenę tytułu z 49,99 na 29,99 dolarów.

Wraz z korektą ceny Oculus VR rozesłał wiadomość do wszystkich osób, które już zdążyły zakupić Feral Rites. W ramach rekompensaty firma oferuje 6 innych tytułów dostępnych w Oculus Store (lista poniżej) lub możliwość pełnego zwrotu kosztów zakupu. Reakcja Oculusa spotkała się z pozytywnym odbiorem wśród społeczności VR-owych graczy.

  • AirMech Command
  • Damaged Core
  • Defense Grid 2: Enhanced VR Edition
  • Chronos
  • Edge of Nowhere
  • The Climb

Feral Rites to trzecioosobowa gra VR produkcji studia Insomniac Games z gatunku „adventure brawler” będąca eksploracyjną bijatyką z otwartym światem inspirowaną „Ocarina of Time”. W trakcie rozgrywki wcielimy się w postać bohatera próbującego pomścić brutalną śmierć swojego ojca i ukochanego wodza wioski lokalnego plemienia zamieszkującego mistyczną wyspę. Jego misją będzie przeprawa przez dżunglę oraz ruiny świątyń, w trakcie której nastąpi stopniowa przemiana protagonisty w dziką bestię.

Specjalne zdolności możliwe do nabycia w trakcie wyprawy wykorzystamy w systemie walki porównywanym przez twórców Feral Rites do mechaniki znanej z gry „God of War”. Sterowanie w grze odbywa się przy pomocy dołączanego do zestawu z Oculusem gamepada Xbox One.

Przeceniona gra załapała się także na jesienną wyprzedaż w Oculus Store, w związku z czym do 20 września zakupimy ją w cenie 9,99 dolarów.