W połowie kwietnia rozpocznie się Oculus Mobile VR Jam 2015, konkurs dla twórców gier, organizowany przez współproducenta gogli Samsung Gear VR – firmę Oculus VR. Nagrody, których łączna pula wynosi 1.000.000$, zostaną przyznane w dwóch kategoriach: najlepsza gra oraz najlepsze doświadczenie lub aplikacja.

VR Jam odbędzie się w dniach od 13 kwietnia do 11 maja. Chęć uczestnictwa można zgłaszać poprzez oficjalną stronę konkursu. Wszystkie projekty biorące udział w konkursie muszą zostać stworzone na mobilne gogle Gear VR – urządzenie wirtualnej rzeczywistości działające w oparciu o smartfon Samsung Galaxy Note 4. Zwycięzca w kategorii gra otrzyma 200.000$, podczas gdy twórca najlepszej aplikacji lub doświadczenia będzie musiał zadowolić się kwotą 100.000$. Przewidziano także dalsze nagrody w wysokości 100, 50, 30 i 10 tysięcy $. W sumie nagrodzonych zostanie aż 26 projektów. Rozstrzygniecie konkursu zaplanowano na 4 czerwca.

Oficjalna premiera Samsung Gear VR miała miejsce pod koniec zeszłego roku na terenie USA. Na początku 2015 roku urządzenie zadebiutowało także w kilku europejskich krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, a wkrótce powinno pojawić się w Hiszpanii. Wciąż nie wiadomo kiedy odbędzie się polska premiera Gear VR.