Startuje „Oculus Venues” – aplikacja social VR pozwalająca na oglądanie ze znajomymi i nieznajomymi różnego rodzaju wydarzeń „na żywo” w wirtualnej rzeczywistości.

Użytkownicy samodzielnych gogli Oculus Go oraz mobilnego headsetu Samsung Gear VR uzyskali dostęp do nowej usługi o nazwie Oculus Venues. Społecznościowa aplikacja VR pozwala wziąć udział w wirtualnych imprezach masowych.

Zapowiedziana podczas ubiegłorocznej konferencji Oculus Connect usługa umożliwia oglądanie w wirtualnej rzeczywistości bezpośrednich transmisji z wydarzeń sportowych, koncertów, a także premier filmowych i telewizyjnych wraz z „tysiącami” osób w tym samym czasie. Według Oculusa ma to być świetny sposób pozwalający na poznawanie innych użytkowników gogli o podobnych zainteresowaniach.

„Za sprawą aplikacji Oculus Venues masz zapewnione miejsce w pierwszym rzędzie podczas koncertów, wydarzeń muzycznych, występów komediowych i nie tylko. Wybieraj spośród niekończących się, atrakcyjnych wydarzeń na żywo w wirtualnej rzeczywistości – zawsze znajdziesz coś, co warto zobaczyć. Dołączaj do tysięcy innych osób, aby dzielić się z nimi wrażeniami i poznawać innych fanów w tłumie. Możesz też zdecydować się na tryb pojedynczy i oglądać występy w loży ponad resztą publiczności. Dzięki aplikacji Oculus Venues poczujesz, że naprawdę uczestniczysz w najlepszych wydarzeniach w wirtualnej rzeczywistości.”

Poprzez ‚Venues’ obejrzymy m.in. mecze towarzyskiego turnieju piłki nożnej International Champions Cup (‚Manchester United vs AC Milan’ oraz ‚FC Barcelona vs Tottenham Hotspur’), spotkania baseballowej ligi MLB, muzyków takich jak Vance Joy czy Nathaniel Rateliff oraz występy stand-uperów z Gotham Comedy Club. W planach są także projekcie filmów wytwórni Lionsgate, m.in. „Wściekłe psy” (1992), „Czas apokalipsy” (1979) oraz „Wieczny student” (2002).

Pełny harmonogram wydarzeń na najbliższe trzy miesiące opublikowany został w tym miejscu.

Partnerem technologicznym Oculus Venues jest firma NextVR – lider rynku VR-owych transmisji 360º i 180º.