Kolejną nowością ogłoszoną podczas odbywającej się właśnie w Hollywood konferencji Oculus Connect 2 jest współpraca ze światowymi potentatami branży rozrywkowej. Wśród nowych partnerów, którzy udostępnią swoje zasoby właścicielom mobilnych gogli Gear VR znalazły się m.in. studia filmowe 20th Century Fox oraz Lionsgate, największa wypożyczalnia filmów DVD na świecie – Netflix, platforma streamingowa Twitch, a także Hulu, TiVo oraz Vimeo.

Już dziś każdy z posiadaczy obecnych wersji gogli Gear VR może ściągnąć aplikację Netflixa i rozpocząć wirtualny seans jednego z tysięcy filmów i seriali dostępnych w bazie serwisu. Uwaga. Usługa Netflix obecnie nie działa na terenie naszego kraju.

Poniżej możecie zobaczyć jak aplikacja Netflix VR prezentuje się w praktyce.

Wkrótce do oferty Samsung Gear VR powinny dołączyć kolejne serwisy oraz produkcje wytwórni filmowych 20th Century Fox i Lionsgate, wśród których znajdą się takie światowe hity jak Alien, Pulp Fiction czy X-Men. Ponadto w listopadzie użytkownicy gogli otrzymają dostęp do wszystkich materiałów filmowych 360° z Facebooka. Popularny serwis społecznościowy wprowadził ostatnio taką usługę bezpośrednio w swoim newsfeedzie. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Konsumencka wersja powstających we współpracy z Oculusem gogli Gear VR została zapowiedziana chwilę wcześniej przez Petera Koo z Samsung Mobile. Urządzenie trafi do sprzedaży z sugerowaną ceną 99 dolarów (bez smartfona) jeszcze w listopadzie.