Firma Oculus VR poinformowała na swoim oficjalnym blogu o zakupie kolejnej firmy. Tym razem ekipa twórców najbardziej wyczekiwanych gogli VR na świecie powiększyła się o izraelską firmę Pebbles Interface zajmującą się systemami wykrywania i śledzenia ruchów dłoni i przenoszenia ich do środowiska 3D.

Zespół Pebbles Interface poświęcił ostatnie pięć lat na doskonalenie własnych zaawansowanych systemów optycznych i algorytmów odpowiadających za precyzyjne przechwytywanie ruchów rąk, dłoni i palców oraz wyświetlanie ich na monitorach. Dołączenie zespołu do Oculusa oznacza znaczne przyśpieszenie prac nad nowymi metodami interakcji w wirtualnej rzeczywistości, a być może nawet rewolucję w komunikacji międzyludzkiej na odległość. Naturalnie na rozwój tego typu technologi z niecierpliwością czekają fani pierwszoosobowych strzelanek (FPS), którzy będą mogli wykorzystać je do realistycznego celowania w grach i różnego rodzaju interakcji z przedmiotami znajdującymi się w wirtualnym świecie.

Nie jest do końca jasne w jaki sposób rozwiązania Pebbles Interface zostaną zaimplementowane w goglach Oculus Rift, jednak raczej nie należy się spodziewać, że zobaczymy je w pierwszej konsumenckiej wersji headsetu. Urządzenie trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku, a miesiąc temu zostało publicznie zaprezentowane podczas konferencji Oculusa, która miała miejsce na kilka dni przed targami E3. W grudniu ubiegłego roku informowaliśmy o zakupie przez Oculusa firmy Nimble VR, również skoncentrowanej na rozwijaniu technologii śledzenia dłoni.