W natłoku informacji docierających z konferencji Oculus Connect 3 umknęła nam jeszcze jedna interesująca zapowiedź. Firma Oculus VR poinformowała o rozpoczęciu współpracy z Walt Disney Studios, w ramach której powstanie seria doświadczeń VR nawiązujących do produkcji słynnej amerykańskiej wytwórni filmów animowanych.

To nie pierwsza styczność Disney’a z wirtualną rzeczywistością. Jakiś czas temu Disney Interactive opublikował na Steamie darmową aplikację VR dla gogli HTC Vive o nazwie Disney Movies VR, dzięki której możemy przenieść się do środka wybranych scen z najpopularniejszych filmów amerykańskiej wytwórni.

Tym razem możemy oczekiwać jednak czegoś bardziej przypominającego wysokiej jakości VR-owe produkcje Oculus Studios, które niedawno zostało uhonorowane nagrodą Emmy za animację VR ‚Henry’.

Według Yeleny Rachitsky (Creative Producer @ Oculus VR) technologia Oculusa idealnie wpasuje się w magię i kreatywność Walt Disney Studios, dzięki czemu możemy liczyć na kolejne podniesienie poprzeczki dla doświadczeń VR. Efekty współpracy ujrzą światło dzienne jeszcze w tym roku. W pierwszej kolejności możemy spodziewać się przeniesienia do wirtualnej rzeczywistości najbardziej popularnych bohaterów Disney’a.

Zobacz także: Disney zawiera umowę z twórcami kamery 360º VR „Nokia OZO”