Z uwagi na duże zainteresowanie firma Oculus VR przedłuża akcję „RIFT na LATO”, w ramach której zestaw Oculus Rift + Oculus Touch można zamówić z dużym rabatem.

Twórcy gogli Oculus Rift postanowili o kilka tygodni przedłużyć promocję na zestawy składające się z headsetu i kontrolerów ruchowych Oculus Touch. Wyprzedaż rozpoczęła się miesiąc temu i pierwotnie miała trwać sześć tygodni (do 21 sierpnia) jednak z powodu dużego zainteresowania potrwa trochę dłużej. Jak długo? Nie wiadomo, producent poinformuje o ostatecznym terminie w stosownym momencie.

Decydując się na zakup w tej chwili zapłacimy jedynie 449 Euro (około 1925 zł), czyli niemal połowę mniej, niż na początku roku. Co więcej, zamawiając zestaw z oficjalnej strony Oculusa nie poniesiemy żadnych kosztów przesyłki.

Po zakończeniu akcji „RIFT na LATO” cena zostanie na stałe obniżona, aczkolwiek wynosić będzie 100 Euro więcej niż obecnie (549 Euro, czyli około 2350 złotych). Według Brendana Iribe, współzałożyciela firmy Oculus VR, nowa cena jest m.in. konsekwencją redukcji liczby akcesoriów, które w momencie premiery Touch’y straciły na znaczeniu. Chodzi o gamepada Xbox One oraz niewielki pilot Oculus Remote. Niestety nie znajdziemy już ich w pudełku.

W skład nowego zestawu wchodzą: headset Rift, dwa kontrolery Touch, dwa czujniki ruchowe oraz 7 gier i aplikacji VR – Lucky’s Tale, Dead and Buried, Robo Recall, Dragon Front, Toybox, Medium oraz Quill.