Z uwagi na duże zainteresowanie firma Oculus VR przedłuża akcję „RIFT na LATO”, w ramach której zestaw Oculus Rift + Oculus Touch można zamówić z dużym rabatem.

Twórcy gogli Oculus Rift postanowili o kilka tygodni przedłużyć promocję na zestawy składające się z headsetu i kontrolerów ruchowych Oculus Touch. Wyprzedaż rozpoczęła się miesiąc temu i pierwotnie miała trwać sześć tygodni (do 21 sierpnia) jednak z powodu dużego zainteresowania potrwa trochę dłużej. Jak długo? Nie wiadomo, producent poinformuje o ostatecznym terminie w stosownym momencie.

Decydując się na zakup w tej chwili zapłacimy jedynie 449 Euro (około 1925 zł), czyli niemal połowę mniej, niż na początku roku. Co więcej, zamawiając zestaw z oficjalnej strony Oculusa nie poniesiemy żadnych kosztów przesyłki.

Po zakończeniu akcji „RIFT na LATO” cena zostanie na stałe obniżona, aczkolwiek wynosić będzie 100 Euro więcej niż obecnie (549 Euro, czyli około 2350 złotych). Według Brendana Iribe, współzałożyciela firmy Oculus VR, nowa cena jest m.in. konsekwencją redukcji liczby akcesoriów, które w momencie premiery Touch’y straciły na znaczeniu. Chodzi o gamepada Xbox One oraz niewielki pilot Oculus Remote. Niestety nie znajdziemy już ich w pudełku.

W skład nowego zestawu wchodzą: headset Rift, dwa kontrolery Touch, dwa czujniki ruchowe oraz 7 gier i aplikacji VR – Lucky’s Tale, Dead and Buried, Robo Recall, Dragon Front, Toybox, Medium oraz Quill.

 • zmiertek

  Złożyłem zamówienie z oficjalnej strony tylko nie wiem czy dobrze zrobiłem wybierając przelew z banku (PKO BP) zamiast płatności PayPal. Czy ktoś z Was zamawiał w ten sposób gogle? Nie przeciągnie się przez to niepotrzebnie w czasie realizacja zamówienia?

  • Taes Hira

   Nie przeciągnie się, a jeżeli się obawiasz możesz cały czas anulować zamówienie i zakupić ponownie, a twoje pieniądze nie znikną z konta dopóki nie wyślą zamówienia.

  • ZetoBot

   Mógł byś mi poradzić jaki dokładnie rodzaj przelewu zrobiłeś ponieważ też mam konto w tym banku a chciał bym zamówić taką metodą.

   • zmiertek

    Na ten moment nie mam jeszcze żadnego obciążenia konta ani informacji czy płatność z polskiego banku może zostać wykonana. W zamówieniu podałem nr karty płatniczej wraz ze wszystkimi niezbędnymi danymi i w sumie to nie wiem czy płatność będzie automatycznie przewalutowana i pobrana z konta, czy będzie trzeba zrobić przelew ręcznie.

 • ZetoBot

  Witam, a wiecie coś może czy po zamówieniu trzeba dokonać jakichś dodatkowych opłat jak cło (już w Polsce) albo coś w tym rodzaju ? Ponieważ chciał bym zakupić te gogle ale nie wiem czy paczka nie zostanie obłożona dodatkowo jeszcze cłem. A jak tak to ile to może być ?

  • q1234

   Cło już jest chyba wliczone. Jedyny dodatkowy koszt to koszt przewalutowania.

   • ZetoBot

    Masz rację nie zauważyłem tej informacji bo była małym druczkiem na dole. 😀 Dzięki. A może wiesz ile taka przesyłka idzie ?

 • ZetoBot

  U mnie pobrali 2214zł ponieważ wybrałem jeszcze dodatkowy trzeci sensor. Po 6 dniach od złożenia zamówienia 😀 ciekawe za ile przesyłka dojdzie.

 • Arek A

  Ja dostalem po dwóch dniach paczkę. 1920 zł . Płaciłem kartą kredytową. Paczka szła z Eidhoven z Holandii na zlecenie centrum w Irlandii.