Powoli dobiega końca letnia wyprzedaż w Oculus Store – oficjalnym sklepie dla Oculus Rift i mobilnych gogli Samsung Gear VR. Do 5 lipca użytkownicy w/w headsetów mogą nabywać w atrakcyjnych cenach wybrane gry, aplikacje oraz doświadczenia VR dostępne w Oculus Home. Właśnie zapowiedziano kolejne atrakcje.

Na oficjalnym blogu Oculusa poinformowano, iż w ramach „lata z Riftem” odbędą się drugie i zarazem ostatnie otwarte beta-testy wieloosobowej gry e-sportowej Echo Arena. Produkcja studia Ready at Dawn pozwala wcielić się w członka jednego z pięcioosobowych zespołów „astronautów” mierzących się w kosmicznych zawodach, których zasady można śmiało porównać z piłką ręczną. Jedną z różnic, pomijając stan nieważkości, jest możliwość uderzania przeciwników pięściami.

Pierwszy testowy weekend cieszył się dużym powodzeniem VR-owych graczy, którzy w zdecydowanej większości bardzo pozytywnie wypowiedzieli się na temat Echo Arena. Najbliższa okazja na sprawdzenie tej produkcji będzie miała miejsce w dniach od 6 do 10 lipca. Aby spróbować swoich sił należy oprócz gogli Oculus Rift posiadać również kontrolery ruchowe Oculus Touch.

Z kolei w dniach od 7 do 12 lipca będziemy mogli bezpłatnie przetestować inną VR-ową grę e-sportową – The Unspoken. Wieloosobowa produkcja studia Insomniac pozwala na toczenie magicznych pojedynków w formacie Player vs Player.

The Unspoken oraz Echo Arena zostały podczas targów E3 zapowiedziane jako gry, które dołączą do organizowanych przez ESL rozgrywek VR Challenger League.

Wszystkie pozycje dostępne w ramach letniej wyprzedaży Oculusa znajdziecie tu (Oculus Rift) oraz w tym miejscu (Gear VR).