Twórcy gogli Oculus Rift zapowiedzieli 360-stopniowe doświadczenie VR dla Rifta i mobilnych gogli Samsung Gear VR zabierające nas na wycieczkę po słynnym Białym Domu.

Oculus Studios wraz z uznanym w branży VR 360º studiem Felix & Paul przygotowali doświadczenie wirtualnej rzeczywistości, dzięki któremu możemy uczestniczyć w VR-owej wycieczce po Białym Domu. Podczas zwiedzania towarzyszyć nam będzie Barack Obama wraz z Pierwszą Damą.

Filmowcy zarejestrowali dziewięć słynnych pomieszczeń, w tym między innymi Gabinet Owalny oraz Situation Room, czyli kompleks, w którym mieści się pokój konferencyjny oraz centrum amerykańskiej służby wywiadowczej. Niektóre z uchwyconych kamerą 360º lokacji nie są udostępniane nawet podczas tradycyjnych wycieczek z przewodnikiem.

„Michelle i ja zawsze żartujemy, że jesteśmy tu jedynie najemcami … właścicielami są Amerykanie i wszyscy ci, którzy zainwestowali w stworzenie to niesamowitego miejsca z taką historią. To co chcemy zrobić to upewnić się, aby wszyscy poczuli, że mają do niego dostęp … żeby tak wielu ludzi jak to tylko możliwe mogło przyjść i docenić miejsce gdzie Lincoln, Franklin Delano Roosevelt lub Reagan podejmowali decyzje, które przyczyniły się do ukształtowania Ameryki” – tłumaczy decyzję na temat powstania filmu prezydent USA.

Ośmiominutowa zapowiedź doświadczenia 360º pt. The People’s House: Inside the White House with Barack and Michelle Obama udostępniona została na Facebooku. Można ją obejrzeć również przy pomocy gogli Oculus Rift i Samsung Gear VR, dzięki aplikacji Oculus Video. Sferyczne nagranie znajduje się w zakładce „Facebook videos”. Dłuższa wersja zostanie opublikowana już w niedługim czasie w sklepie dla w/w gogli, prawdopodobnie jako samodzielna aplikacja.