Titans of Space

Poznaliśmy laureatów konkursu na najlepszy remaster aplikacji wydanych na dev-kity Oculusa.

Zanim zadebiutowała pierwsza konsumencka wersja gogli Oculus Rift ich producent wypuścił dwa deweloperskie zestawy (DK1 i DK2), na które powstało wiele eksperymentalnych treści. Niektóre przekształciły się z czasem w pełnoprawne produkcje, niestety duża cześć z nich przepadła z uwagi na brak kompatybilności z nowym oprogramowaniem sklepowego Rifta.

Twórcy WEARVR – niezależnego sklepu z aplikacjami dla gogli wirtualnej rzeczywistości – wpadli na pomysł jak przynajmniej część z nich przywrócić do życia. Jakiś czas temu ogłosili oni konkurs dla deweloperów o łącznej puli nagród 10 tysięcy dolarów, w którym zadaniem było zremasterowanie kompatybilnych z DK1 i DK2 produkcji, tak aby można było je uruchomić na sprzedawanym obecnie modelu Oculus Rift CV1. Teraz poznaliśmy jego wyniki.

Organizatorzy przyznali główną nagrodę trzem aplikacjom. Ich twórcy otrzymali po 3 tysiące dolarów.

Titans of Space (DrashVR)

Titans of Space to kilkunastominutowa wycieczka w kosmosie, która ma na celu dać użytkownikowi poczucie skali i wielkości planet oraz gwiazd w stosunku do siebie. Naszą podróż rozpoczynamy w niewielkich rozmiarów statku kosmicznym z widokiem na planetę Ziemia. Włączając opcję autopilota statek podróżuje pomiędzy kolejnymi obiektami a na pokładowym monitorze pojawiają się informację i ciekawostki dotyczące odwiedzanych miejsc.

Breath Tech Demo (Brett Jackson, Head Start Design)

Eksperyment wykrywający i wizualizujący oddech użytkownika gogli VR mający na celu sprawdzenie, czy tego typu funkcje przyczynią się do lepszego poczucia obecności w wirtualnym świecie. Autorzy przygotowali kilka stref w których możemy przetestować nasz oddech takich jak: strefa zimna, pod wodą, obszar zakurzony czy obszar z niskim poziomem tlenu. Aplikacja do działania wykorzystuje mikrofon, natomiast twórcy zalecają również użycie słuchawek.

Welcome to Oculus (Trey Davis)

Doświadczenie, którego celem jest zaprezentowanie możliwości technologii Virtual Reality.

Nagrody pocieszenia przyznano sześciu aplikacjom:

  • Dreadeye
  • SenseEarth
  • Don’t Look Back
  • FUKUSHIMA_RMI
  • Radial-G : Racing Revolved (Remastered)
  • VR Experiences

Wszystkie wspomniane produkcje dostępne są do nabycia w sklepie WEARVR.