Microsoft rozszerza dystrybucje okularów Hololens o 29 krajów, w tym Polskę.

Okulary rozszerzonej rzeczywistości Hololens już wkrótce będzie można zamówić na polski adres. Podczas konferencji Future Decoded w Londynie firma Microsoft poinformowała o rozszerzeniu dystrybucji headsetu na 29 europejskich krajów, w tym na Polskę.

W kwietniu ubiegłego roku Microsoft rozpoczął wysyłkę pierwszej deweloperskiej wersji Hololens. Twórcy oprogramowania, którzy chcieli tworzyć aplikacje na headset zmuszeni byli solidnie uzasadnić potrzebę zakupu wartego 3000 dolarów urządzenia. Złożenie aplikacji nie było bowiem jednoznaczne ze złożeniem zamówienia przedpremierowego. Producent selekcjonował pierwszych użytkowników headsetu, a sam sprzęt wysyłany był wyłącznie na terytorium USA i Kanady. Kilka miesięcy później lista państw została poszerzona m.in. o Niemcy, Francję, Wielką Brytanie, Irlandię, Chiny, Japonię i Australię. Wciąż jednak urządzenie było niedostępne dla większości Europejczyków.

Od 1 grudnia ma się to zmienić. W tej chwili nie wiadomo jeszcze w jakiej cenie okulary sprzedawane będą w naszym kraju, jednak możemy spodziewać się kwoty zbliżonej do 3300 euro za wersję deweloperską oraz 5500 euro za edycję biznesową HoloLens.

Kiedy możemy spodziewać się premiery konsumenckiej wersji HoloLensów? Microsoft milczy w tej sprawie, natomiast przecieki mówią o terminie nie bliższym niż 2019 rok.