Za okulary rozszerzonej rzeczywistości Magic Leap One zapłacimy mniej więcej tyle, co za wysokiej klasy komputer.

W tym roku zadebiutuje deweloperska wersja okularów rozszerzonej rzeczywistości Magic Leap One. Bardziej precyzyjna data premiery oraz cena urządzenia zostanie ujawniona w późniejszym terminie, aczkolwiek otrzymaliśmy w tym temacie nowe wskazówki.

Rony Abovitz, CEO start-upu Magic Leap, w który jakiś czas temu firma Google zainwestowała kwotę ponad pół miliarda dolarów, wystąpił podczas konferencji Code Media w Huntington Beach. Według niego szczegóły dotyczące ceny oraz wprowadzenia zestawu do sprzedaży zostaną ogłoszone na wiosnę. Abovitz proszony o podanie bardziej precyzyjnych informacji na temat kwoty jaką przyjdzie nam zapłacić za AR-owe okulary powiedział:

„Magic Leap One to komputer klasy premium, więc w ten sposób myślę o jego cenie”.

Abovitz dodał, iż jego firma planuje wypuścić różne modele okularów AR, które kierowane będą zarówno do zwykłych użytkowników, jak i profesjonalistów. Ich ceny mają się różnić, a najtańsze kosztować będą mniej więcej na tyle, co flagowe smartfony. Mając na myśli wyceniony na 1000 dolarów model iPhone X, podkreślił on, że nie będzie to drogi sprzęt jeżeli weźmiemy pod uwagę, iż zastąpi kilka innych urządzeń: komputer, smartfon, tablet i telewizor.

W ubiegłym roku serwis Bloomberg, opierając się na własnych źródłach, ujawnił iż cena okularów Magic Leap kształtować się będzie w okolicach 1500-2000 dolarów.

Inną interesującą informacją ogłoszoną przez szefa Magic Leap podczas wystąpienia była zapowiedź współpracy z koszykarską ligą NBA, w ramach której powstanie AR-owa aplikacja.

Specyfikacja techniczna Magic Leap One również nie została jeszcze ogłoszona. Wiadomo jedynie, że urządzenie wyposażone zostanie w technologie śledzenia wzroku (eye tracking), rozpoznawania gestów i mowy, a także dźwięku przestrzennego (Soundfield Audio). Jeden z dziennikarzy, który miał okazję uczestniczyć jakiś czas temu w zamkniętym pokazie możliwości headsetu, porównuje zasięg pola widzenia (FOV) na zbliżony do obszaru zajmowanego przez kasetę VHS trzymaną na linii wzroku w do połowy wyciągniętych przed siebie dłoniach.