Już wkrótce powinna rozpocząć się wysyłka wersji deweloperskiej okularów rozszerzonej rzeczywistości Meta 2. Producent urządzenia opublikował film, na którym przedstawiono proces rozpakowywania paczki z AR-owym headsetem oraz ujęcia nakręcone wbudowaną w urządzenie kamerą.

Firma Meta opublikowała materiał z tzw. „unboxingu”, czyli rozpakowywania paczki z okularami wirtualnej rzeczywistości Meta 2. Urządzenie najbliższym czasie powinno trafić do osób, które złożyły preordery.

Sprzedaż przedpremierowa „dev-kitu” Meta 2 rozpoczęła się w marcu. Producenci headsetu wycenili go na 949 dolarów, obiecując wysyłkę w trzecim kwartale tego roku. Choć planu tego nie uda się już zrealizować, wiele wskazuje, że prace nad urządzeniem są już na ukończeniu. Na poniższym materiale oprócz prezentacji zawartości zestawu możemy zobaczyć ujęcia nakręcone kamerą wbudowaną w okulary.

Porównując Meta 2 do Hololens, które sprzedawane są w cenie 3000 dolarów, jest sporo taniej. Holograficzne okulary Microsoftu są mimo wszystko samodzielną jednostką i w przeciwieństwie do Meta 2 nie wymagają podłączenia do PC-ta. Podobnie jak konkurencja okulary firmy Meta działają na zasadzie nakładania cyfrowych elementów na rzeczywisty obraz widziany w naturalny sposób przez użytkownika headsetu. Różnica jest jeśli chodzi o ostateczny efekt, który możemy uzyskać. I to podobno na korzyść Mety.

Robert Scoble, znany bloger, futurysta i autorytet w świecie nowoczesnych technologii, określił jakiś czas temu okulary Meta 2 najważniejszym wynalazkiem od czasu powstania Macintosha. Scoble dostrzegł m.in. znacznie większy zasięg pola widzenia, niż w okularach Microsoftu. Podobnie jak on myśli wiele innych wpływowych osób, które miały okazję przetestować urządzenie.

Według oficjalnej specyfikacji okulary AR wyświetlają obraz w rozdzielczości 2550 x 1440 pikseli, posiadając przy tym 90-stopniowe pole widzenia. Meta 2 wyposażono w przednią kamerę (720p), czujniki odpowiedzialne za śledzenie ruchu i pozycji głowy, a także cztery głośniczki.

Zainteresowanych zakupem okularów odsyłamy na oficjalną stronę produktu. Ilość dostępnych egzemplarzy jest ograniczona.