Producent akcesoriów dla graczy firma Nyko już wkrótce do swojej oferty włączy trzy nowe produkty przeznaczone dla użytkowników gogli wirtualnej rzeczywistości, m.in opaskę na rękę, dzięki której unikniemy w cyfrowym świecie zawrotów głowy oraz system ostrzegania podczas rozgrywki w trybie „room-scale”.

Pierwszym z produktów jest opaska „VR Motion Band”, której zadaniem jest ograniczenie objawów tzw. choroby lokomocyjnej, na którą narzeka część użytkowników gogli VR. Specjalny pasek zapinany na ręku swoje działanie opiera na akupresurze, pobudzając określone punkty poniżej nadgarstka. W efekcie osoby odczuwające nudności, zawroty lub bóle głowy podczas dłuższych sesji VR, powinny odczuć poprawę.

Powinny, bowiem producenci opaski zabezpieczają się mówią jedynie o „potencjalnym” działaniu urządzenia. Dowiemy się tego najprawdopodobniej już w ciągu tegorocznych wakacji, kiedy to VR Motion Band trafi do publicznej sprzedaży. Produkt został wyceniony na 9,99$.

Kolejnym rozwiązaniem oferowanym przez Nyko będzie „VR Guardian”. Jest to specjalny zestaw składający się z czterech czujników i dwóch opasek działających w oparciu o technologię Bluetooth. Urządzenie kierowane jest do osób korzystających z tzw. systemów typu „room-scale” umożliwiających poruszanie się po określonej części pokoju. W tym momencie z tej technologii korzystają użytkownicy gogli HTC Vive. Co prawda headset posiada własne zabezpieczenia w postaci wyświetlanej na ekranie siatki informującej o opuszczeniu bezpiecznego obszaru, jednak VR Guardian pozwoli precyzyjniej wyznaczyć dozwolone granice poprzez wspomniane czujniki. Gdy tylko przekroczymy zdefiniowany wcześniej fragment podłogi urządzenie wyśle do opaski specjalny sygnał informujący nas o tym.

VR Guardian będzie kompatybilny z każdym modelem gogli wirtualnej rzeczywistości i także pojawi się w sprzedaży w okresie wakacyjnym. System wyceniono na 99,99$.

Innym produktem Nyko jest widoczny na filmie powyżej (od 3:15) stojak na gogle (m.in. Oculus Rift, HTC Vive, PlayStation VR oraz Gear VR) – VR Stand. Cena – 29,99$.