Dobra wiadomość dla wszystkich wielbicieli zakupów w sieci. Nowo powstała firma Open.TV uruchomiła projekt na IndieGoGo, w celu uzyskania wsparcia przy utworzeniu sieci sklepów w wirtualnej rzeczywistości zintegrowanych z Oculus Rift. Firma liczy na duże zainteresowanie pomysłem i zebranie 100 000$ do listopada bieżącego roku.

W wirtualnym sklepie Open.TV każdy produkt będzie można obejrzeć z każdej strony i pod każdym kątem, co będzie dużym udogodnieniem w porównaniu z nieruchomymi zdjęciami, które są obecne we wszystkich dzisiejszych sklepach internetowych. Dodatkowo Open.TV chce pomóc klientom w wyborze towaru umożliwiając rozmowę z wirtualnym sprzedawcą, który nie tylko doradzi ale też i zaprezentuje działanie pożądanego przez nas produktu.

Firma chce wystartować już w lutym następnego roku. Dla wirtualnych gogli to troszkę za wcześnie, ponieważ planowanie rozpoczęcie sprzedaży gogli Oculus Rift ma się rozpocząć kilka miesięcy później. Dopiero wtedy możliwa będzie pełna immersja w wirtualnym sklepie.

Jeśli ktoś z was ma ochotę wesprzeć projekt może to zrobić wpłacając 20$. Jego nazwisko znajdzie się na liście założycieli firmy. Dla chętnych są też przewidziane bonusy w postaci koszulek i czapek.