Opublikowano nową wersję sterowników dla gogli Oculus Rift. Wprowadza ona m.in. kolejne poprawki dla systemu trackingu oraz możliwość testowania Oculusowego oprogramowania w wersji beta.

Pojawiła się nowa wersja oprogramowania dla gogli Oculus Rift oznaczona numerem 1.13. Podobnie jak poprzednie wydanie przynosi głownie zmiany związane z nie do końca poprawnie działającym systemem śledzenia ruchów gracza, m.in. naprawia problem z nieprawidłowo wyświetlaną wysokością.

Nowością jest kanał testów publicznych Oculus Rift. Co to oznacza?

„Program Kanał testów publicznych Oculus Rift pozwala członkom społeczności przetestować wstępne wersje kompilacji oprogramowania Oculus i pomóc w procesie jego tworzenia. Wspólnie możemy poprawić jakość funkcji i aktualizacji naszego oprogramowania, dlatego czekamy na wszelkie propozycje, zgłoszenia błędów oraz opinie na temat nowych funkcji i zmian.

Do kanału testów publicznych można dołączyć w dowolnym momencie. Podczas rejestracji pojawi się opcja zgłaszania błędów i problemów wykrytych podczas testowania potencjalnych zmian. Każdy zarejestrowany użytkownik może także w każdej chwili zrezygnować z udziału w programie. Należy pamiętać, że rejestracja w kanale testów publicznych oznacza udział w testowaniu wersji beta oprogramowania Oculus, które nie jest gotowym produktem. W związku z tym mogą występować zarówno drobne błędy, jak i poważne awarie aplikacji. W przypadku wystąpienia błędów powodujących dyskomfort lub zatrzymanie działania funkcji bezpieczeństwa (np. systemu zabezpieczającego) zalecamy zaprzestanie używania systemu Rift lub używanie go ze szczególną ostrożnością.”

Zmian doczekało się także doświadczenie startowe First Contact, uruchamiane automatycznie wszystkim nowym użytkownikom kontrolerów ruchowych Oculus Touch. Aplikacja wprowadza w tajniki obsługi urządzenia będąc swego rodzaju przewodnikiem. Jej twórcy przygotowali dla nas kilka nowych niespodzianek.

Pełną listę zmian w wersji 1.13 znajdziecie w tym miejscu.