Pojawiła się VR-owa wersja demonstracyjna opracowywanej od 5 lat gry przygodowej – Titanic: Honor and Glory.

Niewielki zespół deweloperski Four Funnels Entertainment opublikował wersję demonstracyjną projektowanej od 5 lat gry Titanic: Honor and Glory. Produkcja pozwalająca na eksplorację słynnego brytyjskiego transatlantyka po raz pierwszy otrzymała demo dedykowane goglom wirtualnej rzeczywistości.

W grze wcielimy się w postać niesłusznie oskarżonego przez policję Roberta Morgana – 23-letniego Amerykanina, absolwenta uniwersytetu w Oxfordzie, który ukrywa się na pokładzie Titanica. Naszym zadaniem będzie przeprowadzenie śledztwa i odnalezienie dowodów świadczących o jego niewinności. Będziemy musieli się z tym uporać dosyć szybko, bowiem niespodziewana katastrofa liniowca postawi przed nami całkowicie inne cele.

Deweloperzy największą wagę przywiązują do możliwie jak najwierniejszego odtworzenia konstrukcji i wnętrza statku. Wspomniane demo będące jedynie niewielkim fragmentem pełnej wersji gry umożliwia zwiedzenie m.in. sali, na której odbywały się wykwintne bankiety, a także ładownię oraz kabiny zamieszkałe przez załogę RMS Titanic.

Demo Titanic: Honor and Glory zarówno w wersji standardowej jak i Virtual Reality (Oculus Rift, HTC Vive) możecie pobrać w tym miejscu (wersja VR wymaga podania hasła „olympic400titanic”). Data premiery pełnej wersji gry nie została jeszcze ogłoszona.

Równocześnie rozwijana jest inna VR-owa produkcja pozwalająca użytkownikom gogli przeżyć podróż legendarnym Titanikiem. Doświadczenie o nazwie Titanic VR rozwijane jest przez irlandzkie studio Immersive VR Education, znane z dobrze przyjętego doświadczenia wirtualnej rzeczywistości Apollo 11 VR. Więcej na temat ich najnowszego projektu pisaliśmy tutaj.