Podczas imprezy Sony PlayStation Experience zadebiutował nowy zwiastun zapowiedzianej na gogle PlayStation VR gry Resident Evil 7. Udostępniona została także rozszerzona wersja grywalnego dema RE7 VR.

Resident Evil 7: Biohazard to najnowsza część znanej japońskiej serii gier z gatunku survival horror, w którą tym razem zagramy także w goglach VR. Co bardzo ważne, tryb VR nie będzie jedynie ciekawostką czy krótkim doświadczeniem. Twórcy RE 7 zapowiadają, że grę będziemy mogli przejść od samego początku do końca w goglach PSVR.

Capcom zapowiedział datę premiery na 24 stycznia 2017. Tego dnia tytuł zadebiutuje na PlayStation 4, Xbox One oraz systemie Windows, jednak tylko użytkownicy tej pierwszej platformy otrzymają w dniu premiery gry tryb Virtual Reality. Osobom posiadającym gogle PC-towe na wsparcie dla wirtualnej rzeczywistości przyjdzie poczekać przynajmniej do stycznia 2018 roku.

W trakcie Sony PlayStation Experience pokazano nowy zwiastun RE7, który możecie obejrzeć poniżej.

Producenci VR-owego „Residenta” od początku borykają się z pewnego rodzaju problemami. Jakiś czas temu okazało się, że niektórzy gracze mający okazję przetestować demo RE7 VR podczas oficjalnych demonstacji, pomimo tego, iż w większości byli zachwyceni realizmem gry, skarżyli się na niechciane efekty choroby symulacyjnej, które nastąpiły kilka godzin po zakończonym pokazie. Inny problem dostrzegli sami producenci gry, którzy kilka miesięcy temu twierdzili, że Resident Evil 7 w trybie VR jest „zbyt straszny”, nawet dla nich samych.

Jeżeli posiadacie gogle PSVR możecie przekonać się na własnej skórze, czy Capcom zdołał uporać się z tymi wyzwaniami. Zaktualizowano właśnie grywalną wersję demo dostępną w cyfrowym sklepie PS Store, która oprócz poprzednich dwóch dostępnych epizodów wzbogacona została o kolejny, nawiązujący do wspomnianego wcześniej nowego zwiastuna.