Opublikowano nową aktualizację oficjalnego oprogramowania dla gogli Oculus Rift.

Wprowadzona w grudniu eksperymentalna wersja oprogramowania gogli Oculus Rift doczekała się pierwszej w tym roku aktualizacji. Twórcy „Rift Core 2.0” wprowadzili m.in. kilka poprawek zwiększających wydajność i stabilność Oculus Home oraz nowego interfejsu Oculus Dash.

Nowa wersja Rift Core 2.0 Beta pozwala także na zapisanie domyślnego wyglądu VR-owego domu. Do optymalnego ustawienia możemy powrócić w każdej chwili, gdy tylko uznamy to za stosowne. Poprawek doczekał się również interfejs Dash, który od teraz powinien lepiej współpracować z grami i aplikacjami zainstalowanymi spoza Oculus Store.

Kolejne zmiany dotyczą zarządzenia treścią. Z poziomu aplikacji desktopowej możemy teraz dodawać interesujące nas tytuły do listy życzeń, dzięki czemu otrzymamy powiadomienia w momencie, gdy aplikacje te zostaną przecenione.

Inną nowością jest opcja instalacji gier na więcej niż jednym dysku twardym lub folderze. Dotychczas wszystkie zakupione pozycje można było zainstalować wyłącznie w jednym katalogu.

Ponadto w bibliotece zakupionych gier, przy każdej z nich uzyskamy dodatkowe informacje/statystki przedstawiające czas gry oraz zdobyte osiągnięcia.