Prace cenionego na całym świecie malarza Zdzisława Beksińskiego, które jakiś czas temu zostały odtworzone w środowisku 3D, będzie można zobaczyć na goglach wirtualnej rzeczywistości podczas VR Warsaw Day 2016.

Informacja prasowa

Wejdź w przestrzeń najbardziej znanych dzieł Zdzisława Beksińskiego. Poczuj dostępny dotąd tylko na obrazach artysty, pełen niepokoju klimat, spacerując po surrealistycznych sceneriach z pogranicza jawy i snu. De Profundis jest w pełni immersyjnym, opartym na wirtualnej rzeczywistości multimedialnym doświadczeniem, pozwalającym widzowi eksplorować wnętrza obrazów Beksińskiego.

Podróży towarzyszy ambientowa muzyka oraz klimatyczne dźwięki otoczenia, czyniące doświadczenie jeszcze bardziej realistycznym. Okulary Oculus Rift oraz HTC Vive, na które stworzone zostało doświadczenie, izolują widza od świata zewnętrznego, pozwalając na osobistą podróż wgłąb przestrzeni niezwykłych obrazów.

Projekt przygotowany przez studio 11th Dimension zostanie zaprezentowany w strefie VR Expo w ramach VR Warsaw Day 2016. Goście mogą dokonywać rejestracji poprzez stronę www.vrwarsawday.com.

Wydarzenie odbędzie się w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz kultowym Kinie Elektronik przy u. Gen. Zajączka 7 w Warszawie, z najnowocześniejszymi technologiami obrazu i dźwięku, sceną oraz komfortową widownią na 400 osób. Wygodny dojazd zapewnia bezpośrednie sąsiedztwo stacji Metro Dworzec Gdański oraz dworca PKP Warszawa Gdańska.

VR Warsaw Day 2016

Organizatorem VR Warsaw Day 2016 jest Idea Ahead, wydawca magazynu PIXEL oraz bloga RETAIL360.PL. Partnerem Strategicznym wydarzenia jest Warszawska Szkoła Filmowa.

  • itakumre

    Nie wiadomo, czy i kiedy udostępnią do pobrania tą aplikację?
    Pamiętam, że pojawiła się kiedyś informacja o planowanym udostępnieniu jej pod koniec bieżącego roku. Ale teraz nigdzie nie mogę znaleźć takiego zapisu.
    Czekam na tą prezentację już od dawna, wolałbym jednak ją sobie na spokojnie sprawdzić w zaciszu domowym, więc byłoby szkoda gdyby się wycofali z jej wydania.