Jeżeli jesteście w posiadaniu gogli OSVR HDK w wersji 1.3 lub 1.4, warto wiedzieć, iż producent headsetu udostępnił właśnie możliwość dokupienia wyświetlacza o wyższej rozdzielczości.

W lipcu do sprzedaży trafiła nowa deweloperska wersja gogli wirtualnej rzeczywistości OSVR HDK 2.0 charakteryzująca się parametrami niemal identycznymi co konsumenckie wersje gogli Oculus Rift i HTC Vive. Tak jak wcześniej zapowiadano właściciele OSVR HDK 1.3 oraz 1.4 otrzymali możliwość wymiany wyświetlacza na ekran znajdujący się w drugim „dev-kicie”.

Wyświetlacz o łącznej rozdzielczości 2160 x 1200 pikseli oraz odświeżaniu wynoszącym 90 Hz wyceniony został na 220 dolarów. Według OSVR wymiana ekranu powinna zająć około 15 minut. Do wykonania tej czynności nie potrzeba żadnych specjalistycznych narzędzi, a jedynie umiejętności porównywalne z wymianą pamięci RAM w komputerze.

OSVR headset

OSVR (Open Source Virtual Reality) jest projektem mającym na celu przyśpieszenie rozwoju technologi wirtualnej rzeczywistości oraz wyznaczenie standardów dla urządzeń i akcesoriów VR. Ekosystem obejmuje zarówno oprogramowanie jak i wirtualne gogle, które niedawno trafiły do sprzedaży w wersji HDK 2.0 (OSVR Hacker Development Kit 2.0) w cenie 400 dolarów. Więcej na temat urządzenia pisaliśmy w tym miejscu.

Osoby zainteresowane wymianą ekranu, bądź zakupem HDK 2.0 odsyłamy do OSVR Store.