IMAX poszerza sieć centrów VR o pierwsze europejskie miasto.

Na początku roku w Los Angeles powstało pierwsze centrum doświadczeń wirtualnej rzeczywistości działające pod szyldem IMAX VR. Od tego czasu sieć rozrosła się o kolejne miasta: Nowy Jork, Toronto oraz Szanghaj, w których możemy doświadczyć najwyższej jakości sprzętu Virtual Reality bez konieczności czynienia wielkich inwestycji. Teraz dołączyło do nich jedyne jak na razie europejskie miasto – Manchester. Placówka zlokalizowana została w kinie Odeon w centrum handlowym Trafford.

Celem twórców VR-owej sieci jest stworzenie doświadczenia przebywania w wirtualnej rzeczywistości bardziej wciągającego niż to, na które możemy pozwolić sobie w domu. Działać ma to na podobnych zasadach, według których ludzie wybierają tradycyjny seans kinowy zamiast oglądania filmu w TV. Popularna międzynarodowa sieć kin wyposaża swoje lokale zarówno w dostępne na rynku konsumenckim topowe gogle HTC Vive, jak i przeznaczony wyłącznie na użytek komercyjny headset StarVR firmy Starbreeze charakteryzujący się aż 210-stopniowym polem widzenia oraz łączną rozdzielczością 5K – 5120×1440 (2x QHD).

Lokale IMAX VR wyposażane są również w ruchome fotele D-Box oraz kamizelki basowe Subpac, dzięki którym dźwięki niskotonowe możemy poczuć na własnym ciele.

Osoby, które zdecydują się na wirtualną sesję, mogą za około 10 dolarów otrzymać możliwość mniej więcej 10-minutowego zapoznania się z kilkoma tytułami dostępnymi obecnie w ofercie IMAX VR. W Manchesterze ceny biletów rozpoczynają się od 7,50 £.

Ofertę VR-owych centrum IMAX, dotychczas składającą się z takich tytułów jak Star Trek: Bridge Crew, The Unspoken, Eagle Flight czy John Wick Chronicles, poszerzyło właśnie doświadczenie „Justice League VR”. Aplikacja pozwala na wcielenie się w sześciu superbohaterów: Batmana, Supermana, Wonder Woman, Aquamana, Cyborga oraz Flasha.

„Liga Sprawiedliwości VR” prezentowana jest w goglach HTC Vive w 25 minutowych blokach, przy czym czas trwania doświadczenia wynosi około 12 minut. Za przyjemność pokierowania członkami ligi superbohaterów IMAX życzy sobie około 12 dolarów.

Justice League VR obecnie dostępny jest w centrach IMAX VR na wyłączność (czasową). Jest to efektem umowy podpisanej przez popularną międzynarodową sieć kin z Warner Bros. na początku tego roku. W ramach współpracy powstanie także podobne doświadczenie na bazie wchodzącego do kin w przyszłym roku filmu „Aquaman”.

Podobną inicjatywę, lecz na mniejszą skalę, prowadzi warszawskie Multikino, które w sierpniu otworzyło w Złotych Tarasach Multikino VR by Samsung – pierwsze kino VR w Polsce.