Twórca gogli Oculus Rift w nowej roli.

Palmer Luckey, współzałożyciel firmy Oculus VR i jedna z najbardziej rozpoznawalnych osobowości branży związanej z technologią Virtual Reality, został moderatorem popularnego subreddita Oculus. Społeczność skupiona wokół /r/oculus administrowana jest przez osoby niezależne od producenta gogli Oculus Rift, a prowadzone tam dyskusje związane są ze wszystkim co dotyczy wirtualnej rzeczywistości.

Luckey od niemal roku nie jest już pracownikiem Facebooka posiadającego prawa do marki Oculus. Nie zamierza jednak rezygnować ze swojego największego hobby i co jakiś czas daje o sobie usłyszeć. Kilka miesięcy temu Palmer nieoczekiwanie postanowił wesprzeć finansowo twórcę nieoficjalnej aplikacji umożliwiającej użytkownikom gogli HTC Vive obejście zabezpieczeń w sklepie Oculus Store. Wiadomo także, że pracuje nad nowym VR-owym projektem.

„Cieszę się, że będę mógł służyć społeczności. Niesamowitym było obserwowanie tego subreddita od czasu, gdy był hiper-niszowym miejscem rozmów entuzjastów do jego przejścia do mainstreamu. To była największa na świecie społeczność VR niemal od samego początku i myślę, że jeszcze długo tak pozostanie” – napisał Luckey pod wpisem informującym o jego nowej roli.

Co ciekawe, Palmer na własne życzenie posiadać będzie ograniczone uprawnienia moderatorskie. Nie będzie on mógł np. usuwać postów oraz banować innych użytkowników subreditta Oculus.