23 kwietnia 2024

vrhunters.pl

Portal wirtualnej rzeczywistości

Palmer Luckey: Oculus Rift sprzedaje się dużo lepiej, niż się spodziewałem

2 min read

Cztery dni temu ruszyły preordery na konsumencką wersję gogli Oculus Rift, których ogłoszona równolegle cena odbiła się szerokim echem nie tylko wśród społeczności skupionej wokół technologii Virtual Reality. Okazuje się, że wyższe niż się spodziewano koszty zakupu urządzenia wcale nie zniechęciły potencjalnych kupców. Wręcz przeciwnie, osoby które dziś złożą swoje zamówienia otrzymają gogle dopiero w czerwcu, zamiast pod koniec marca. Pierwsze dni przedsprzedaży podsumował twórca Oculusa – Palmer Luckey.

Palmer powiedział podczas targów Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas, że zapasy magazynowe gogli VR budowane były od dłuższego czasu. We wrześniu, gdy firma pokazała pierwszy konsumencki Oculus Rift, który zszedł z linii produkcyjnej, rozpoczęto proces masowej produkcji urządzenia. Tuż po rozpoczęciu przyjmowania zamówień przedpremierowych wykupione zostały wszystkie gogle wyprodukowane do tej pory oraz te, które zejdą z taśmy do 28 marca. Pierwsza partia konsumenckiego Oculusa rozeszła się w ciągu 14 minut od startu preorderów.

Szef Oculus VR podczas CES 2016 był również gościem eventu zorganizowanego przez firmę Dell, w trakcie którego rozmawiał na temat przyszłości wirtualnej rzeczywistości. Ujawnił wówczas m.in. że złożono dużo więcej preorderów, niż zakładano nawet w najśmielszych przewidywaniach. Z kolei w rozmowie z serwisem Polygon Luckey powiedział: „Nie mogę mówić o liczbach, ale sprzedaliśmy przez 10 minut tyle, ile myślałem, że będzie sprzedane w ciągu kilka godzin.”

zestaw Oculus Rift

Ogromne zainteresowanie konsumenckim Oculusem spowodowało, że termin realizacji zamówień złożonych dziś, przesunął się z marca na czerwiec. Po części może być to efekt, związany z wieloma przypadkami ofert odsprzedaży po zawyżonej cenie zamówionego sprzętu. Firma nie zgadza się na takie praktyki, dlatego też może anulować niektóre zamówienia, przez co skróci się przewidywany czas realizacji. Oculus VR planuje pobierać opłatę dopiero w momencie wysyłki gogli, stąd też przypuszczenia, że część osób może anulować zamówienie, gdy ujawnione zostaną ceny największych konkurentów Oculusa: HTC Vive i PlayStation VR, co również może przełożyć się na krótszy termin przesyłki.

Warto zaznaczyć, że wśród wyprodukowanych urządzeń około 7 tysięcy limitowanych gogli Oculus Rift trafi do sponsorów pierwszej deweloperskiej wersji Oculusa z Kickstartera zupełnie za darmo.

Dla osób, które zastanawiają się nad złożeniem preorderu przygotowaliśmy specjalny poradnik, w którym wyjaśniamy najważniejsze kwestie dotyczące zakupu konsumenckiej wersji gogli Oculus Rift. Odpowiadamy również na najczęściej zadawane pytania.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.