Założyciel firmy Oculus VR i twórca gogli wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift – Palmer Luckey – osobiście pofatygował się na Alaskę, aby dostarczyć pierwszy egzemplarz konsumenckiej wersji headsetu.

Osobą, która jako pierwsza otrzymała konsumencką wersję gogli Oculus Rift jest programista Ross Martin mieszkający w miejscowości Anchorage na Alasce. Właśnie tam udał się znany ze swojego zamiłowania do hawajskich koszul i… klapek (w takim stoju wybrał się na Alaskę) szef Oculusa i osobiście wręczył urządzenie. Całe wydarzenie można było śledzić „na żywo” na Facebooku.

Personally delivering the first Rift to Alaska!

Opublikowany przez Palmer Freeman Luckey na 26 marca 2016

Już jutro odbędzie się oficjalna premiera Oculus Rift CV1. Headsety są już w drodze do osób, które jako pierwsze złożyły zamówienia przedpremierowe. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym miejscu.

Dla osób, które zastanawiają się nad złożeniem preorderu przygotowaliśmy specjalny poradnik, w którym wyjaśniamy najważniejsze kwestie dotyczące zakupu konsumenckiej wersji gogli Oculus Rift. Odpowiadamy również na najczęściej zadawane pytania.

Oculus Rift F.A.Q. – Wszystko co musisz wiedzieć zanim kupisz gogle VR [poradnik]

zestaw Oculus Rift