fot. @PalmerLuckey / Twitter

Palmer Luckey odkrył sposób na wydłużenie czasu pracy gogli Oculus Go.

Autonomiczne gogle Oculus Go właśnie trafiły do sprzedaży. Choć urządzenie zbiera całkiem niezłe opinie, wiele osób narzeka na krótki czas pracy baterii. Według producenta headsetu wyposażono go w akumulator, który powinien wystarczyć na około 1,5 do 2 godzin rozgrywki lub od 2 do 2,5 godzin oglądania sferycznych materiałów wideo. Na pomysł jak ten czas wydłużyć wpadł nie kto inny jak Palmer Luckey – założyciel Oculus VR, a obecnie „wolny strzelec” wspierający różne niezależne VR-owe projekty.

Palmer postanowił rozebrać Oculus Go na części i zauważył, że gogle wyposażone zostały w standardową baterię o pojemności 2600 mAh w formacie 18650. Jest ona wykorzystywana m.in. przez producentów niektórych laptopów, w związku z czym jest powszechnie dostępna na rynku. Wymieniając ją na model o większej pojemności powinniśmy więc wydłużyć czas pracy urządzenia.

Sugestię Luckey’a przytaczamy jedynie jako ciekawostkę. Nie zalecamy własnoręcznej modyfikacji headsetu, chociażby z uwagi na utratę gwarancji.