Już 15 sierpnia w sklepie PlayStation Store zadebiutuje kolejny horror dedykowany konsolowym goglom PlayStation VR – Paranormal Activity: The Lost Soul.

Studio VRWERX ogłosiło datę premiery gry „Paranormal Activity: The Lost Soul” powstającej we współpracy z posiadającą prawa do popularnej filmowej marki wytwórnią Paramount. Gra ukazała się już w marcu na Steamie w wersji z wczesnym dostępem oraz obsługą gogli Oculus Rift, HTC Vive i kontrolerów ruchowych. Teraz czas na konsolowy headset PlayStation VR, na którym zagramy już 15 sierpnia. Tego samego dnia wersja PC otrzyma dużą aktualizację optymalizującą grę, usuwającą zgłaszane błędy oraz wprowadzającą nowe tryby rozgrywki.

Akcja ‚Paranormal Activity VR’ rozgrywa się co prawda w jednym miejscu, ale za to bardzo obszernym. Jest to wielopoziomowy dom posiadający kilka pięter, strych oraz piwnicę. Co ciekawe paranormalne zdarzenia towarzyszące graczowi w trakcie eksploracji są randomizowane, dzięki czemu każda osoba może liczyć na nieco inny przebieg wydarzeń. W rezultacie autorom udało się stworzyć tytuł, który pozwala na około 5-10 godzin rozgrywki, w zależności od zaangażowania gracza w odkrywanie tajemnic nawiedzonego domu.

Z okazji premiery gry na PSVR pojawił się nowy zwiastun Paranormal Activity: The Lost Soul.